KENT MÜZESİNE DESTEK

28.04.2016


KENT MÜZESİNE  DESTEK
Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odası Milas Kent Arşivi Müzesine destek verdi.
Milas Belediyesi tarafından kurulma çalışmaları devam eden ve Prof.Dr. Engin Berber koordinatörlüğünde 10 haftadır yapılan bilgilendirme ziyaretleri ardından bağışlar toplanmaya devam ediyor.
Kurulacak Kent Belleği Müzesi hakkında 10 haftadır devam eden Oda,Sivil Toplum Kuruluşları,Kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik bilgilendirme ziyaretleri sonrası gerek esnaflardan gerekse Odalardan müze için bağışlar gelmeye devam ediyor.
Geçtiğimiz hafta başlatılan Kurum,Kuruluş,Oda ve Sivil Toplum örgütlerine yönelik  1.Arama Toplantısında Esnaf ve Sanatkarlar Odası adına bağış yapılacağı belirtilmiş,ayrıca oda üyelerince de çeşitli bağışların da toplanmaya başlandığı söylenmişti. 
 Bugün  İlçenin önde gelen büyük ailelerine yönelik yapılacak olan 2. Arama Toplantısı öncesi Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz,Müzenin Koordinatörü Prof.Dr. Engin Berber  Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Celal Devrim’i makamında ziyaret etti.
Ziyarette açıklamada bulunan Oda Başkanı Celal Devrim ; Milas için başlatılan bu çalışmayı Oda olarak destekliyoruz.Herkesin de desteklemesi gerekli.Bu anlamda   odamızın kuruluş yılı olan 1968 tarihinden beri elimizde olan ve uzun yıllar kullandığımız iki adet daktiloyu çorbada bizim de tuzumuz olsun diyerek kurulacak Müzemize bağışlamak istedik. Ben ve Yönetim kurulu üyelerimiz de tarihi değeri olan eşyaları toplamaya başladık.Onları da ileriki zamanda sizlere ileteceğiz”dedi.
Yapılan bağış için Oda başkanı Devrim’e teşekkür eden Başkan Yardımcısı Faik Karagöz ; Müze Milas için çok önemli.Geçmişten günümüze tarihimizi ve kültürümüzü anlatacak.Herkesten müzeye sahip çıkıp bağışçı olmasını bekliyoruz”dedi