KÜÇÜKLERDEN BÜYÜK BAŞARI.

28.04.2016


KÜÇÜKLERDEN BÜYÜK BAŞARI.
Milas Belediyespor Satranç Kulübü sporcuları 4 Kupa 3 madalya alarak büyük bir başarıya imza attılar.
Özel Özge Okulları tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Muğla genelinde düzenlediği  23 Nisan Çocuk Şenliği Satranç Turnuvasında Milas Belediyespor Satranç Kulübü sporcuları 4 Kupa 3 de madalya kazandılar.
Turnuvası müsabakaları 4 kategoride gerçekleştirildi. 14 yaş altı, 12 yaş altı, 10 yaş altı ve 8 yaş altı sporcularının katıldıkları satranç müsabakaları 16 Nisan Cumartesi günü ilk tur maçları ile başladı ve 17 Nisan Pazar günü ikinci tur karşılaşmaları ve ödül töreni ile sona erdi.
Kategorilerinde ilk üçe giren sporculara kupları , 4. sıra ile 10. sırada yer alan diğer sporculara da madalyaları Özge Okulları öğretmenleri ve idarecileri tarafından verildi.
Muğla ili genelinde düzenlenen ve toplamda 220 sporcunun katıldığı turnuvada büyük başarı elde eden küçük sporcular kazandıkları kupa ve madalyalar ile Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret ettiler.
Ziyaret ve elde edilen başarılar için sporculara teşekkür eden Başkan Tokat ; Bu yaştaki çocuklarımızın bu tür organizasyonlarda elde ettikleri başarılar bizleri çok mutlu ediyor.Milas Belediyesi olarak her zaman sporun ve sporcunun yanında olduk.Önümüzdeki süreçte de imkanlarımız çerçevesinde spora desteklerimiz devam edecek.Ben sizleri elde ettiğiniz başarı ve kazandığınız kupalardan dolayı tebrik ediyor,daha fazla kupalar kazanmanızı bekliyorum”dedi.