HOŞGELDİN BEBEK 350 AİLEYE ULAŞTI.

29.04.2016


HOŞGELDİN BEBEK 350 AİLEYE ULAŞTI.
 
Milas Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan ve Milas’ta doğacak her bebeğe, doğduğu andan itibaren, doktor, hemşire ve gıda mühendisinden oluşan bir ekip tarafından, evinde ziyaret edilerek başlanacak ve aileyle tanışma, bebek bakımı ve gelişimi ile ilgili her tür bilgilendirme ve süreç içinde çıkacak her sorunda başvurarak yardım alma hizmetlerini kapsayan “HOŞGELDİN BEBEK” Projesi devam ediyor.
Milas Belediyesi tarafından, ilçede ikamet eden ve yeni çocuk sahibi olan ailelere yönelik olarak başlatılan “Hoş Geldin Bebek” projesi kapsamında şimdiye kadar 350 aile ziyaret edildi. 
Proje hakkında açıklama yapan Sağlık İşleri Müdürü Dr.Cemal Çelikdemir ;
Milaslı vatandaşlarımızın, doğumlarından ölüme kadar Milas Belediyesi’nin katkılarıyla yanlarında olduğumuzu gösteren bir projedir. Belediyenin yol, temizlik vb. gibi görevlerinin yanısıra, sosyal alanlarda da vatandaşlarımızın hizmetinde olduğunu gösteren projelerden biridir. ‘Hoşgeldin Bebek’ projemiz, yeni bebekleri olan ailelerin ziyaret edilmesi ile başlar. Doktor, hemşire ve gıda mühendisi arkadaşlarımızla, bebeğin ihtiyacı olan her tür bilgilendirmenin yapıldığı, bebek ve anne odaklı, toplumda bir çok kez doğru gibi görünüp yanlış olan konularda eğitilmelerini de içeren, bebeğin fiziki sıkıntılarına nasıl müdahale edileceğinden, bebeğin aile içinde yol açacağı diğer sosyal sorunları da kapsayacak şekilde genişleyen bir alanda, bebek ve aileye yardıma kadar genişleyen bir alanı kapsar. Ayrıca, anne ve ailenin, ziyaret sonrasında da, oluşacak sıkıntılarda, daima başvurup hizmet alabileceği kontak kurulmasıyla devam eden bir hizmet sürecidir” dedi.
Çelikdemir ayrıca Milas genelinde yılda ortalama 1700 doğum gerçekleştiğini Hoşgeldin Bebek projesi kapsamında 2 ay gibi kısa sürede 350 aileyi ziyaret ederek bilgilendirdiklerini belirtti.
 Milas’ta dünyaya gelen tüm bebeklere ulaşmayı amaçlayan Hoş Geldin Bebek projesinden yararlanmak isteyen aileler 513 6389  numaralı telefondan bilgi alabilir