7. NEBİ USLU TİYATRO ŞENLİĞİ BAŞLIYOR

29.04.2016


7. NEBİ USLU TİYATRO ŞENLİĞİ BAŞLIYOR
 
Milas Belediyesi tarafından organize edilen 7. Nebi Uslu Tiyatro Şenliği 9 Mayıs’ta başlıyor.
Milas Şehir Tiyatrosu kurucusu , emekli öğretmen Nebi Uslu anısına 7. kez düzenlenecek Tiyatro Şenliği 9 Mayıs Pazartesi günü Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda başlayacak.Şenliğe bu yıl 4 okul 5 oyun ile katılıyor..
Şenlik 9 Mayıs Pazartesi günü, Sebahattin Akyüz Milas Fen Lisesi Tiyatro Topluluğu tarafından, Kandemir Konduk ve Müjdat Gezen’in yazdığı, Behçet Özcan’ın yönettiği “Artiz Mektebi” isimli oyunuyla başlayacak.
10 Mayıs Salıa günü, Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi Tiyatro Topluluğu tarafından, Aylin Koç’un yazdığı, Özlem Beytro’un yönettiği “Vay Halimize”,
11 Mayıs Çarşamba günü, Cumhuriyet Anadolu Lisesi Tiyatro Topluluğu tarafından, Rıfat Ilgaz’ın yazdığı S.Erdem Katırcı ve Rasim Lafcı’nın yönettiği “Sosyal Kadınlar Partisi ve 7 Numaranın Ayseli”,
12 Mayıs Perşembe günü, Atatürk Mesleki ve Tekneik Anadolu Lisesi Tiyatro Topluluğu tarafından “Kime Niyet Kime Kısmet,Acil Servis,Pazarlamacı Çocuk”,
13 Mayıs Cuma günü, Cumhuriyet Anadolu Lisesi Tiyatro Topluluğu tarafından, Yankı Büyükkaraca’nın yazıp yönettiği “Meczup” adlı oyun sahnelenecek.
7. Nebi Uslu Tiyatro Şenliği’nin ödül töreni, 18 Mayıs Çarşamba akşamı saat 21’de Belediye Toplantı ve Düğün Salonunda yapılacak. 
Şenlikle ilgili açıklama yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat şunları söyledi ;
“Tiyatronun ilçemizde yoğun ilgi görmesi bizleri memnun ediyor.Tiyatro hayatımızın aynası,hedefimize yön veren önemli bir sanat.Bir milletin geleceği,onun yetiştirdiği sanatçılara,sanatkarlara ve onların verdiği mesajlara bağlıdır.Çünkü sanatçılar ve sanatkarlar topluma örnek kişilerdir.
Nebi USLU’nun adını yaşatmaya ve gönül verdiği tiyatroyu Milas’ta hak ettiği yere getirme kararlılığındayız. Bu duygu ve düşüncelerle gerçekleştirdiğimiz 7. Nebi Uslu tiyatro şenliği vefanın,sevginin,tiyatroya adanmış hayatlara saygının eseridir.Nebi Uslu tiyatro şenliği’nin gerçekleşmesine emek veren,destek veren herkese teşekkür ederken  sahneleyecekleri oyunlarla bizlere keyif verecek olan tüm tiyatro ekiplerine başarılar dilerim.”dedi.