MALİYETLER %50 AZALTILDI

02.05.2016


MALİYETLER %50 AZALTILDI
 
Milas  Belediyesi tarafından ilçenin muhtelif noktalarına yerleştirilen banklar, Belediyenin Park ve Bahçeler Müdürlüğünde  görevli ekipler tarafından üretiliyor. Bu suretle bank maliyetlerinin de %50 oranında azaltılıyor.
Milas Belediyesi tarafından kendi imkanlarıyla üretilen banklar gelen talepler doğrultusunda hem mahallelere hem de  halkın yoğun olarak kullandığı cami avlusu, okul bahçesi ve bazı resmi kurum bahçelerine yerleştirildi. 
 Geçtiğimiz yıl da ilçenin muhtelif noktalarına bank yerleştiren ekipler, bankların büyük bölümünü satın alma yöntemi ile elde etmişti. Gelinen süre zarfında ham demir ve ahşap satın alan Park ve Bahçeleri Müdürlüğü, demirlerin kesiminden kaynağına, ahşap malzemenin montajına kadar işlemleri kendi personeliyle yaparak, bank maliyetlerini %50 oranında azalttı. 
 
İlçemiz genelinde çalışmalarımızı her alanda sürdürdüklerini belirten Park ve Bahçeler Müdürü Mustafa Çoban ; “Ekiplerimizin yürüttüğü çalışmalar kapsamında da ilçemizin dört bir yanına kendi imalatlarımız olan yeni banklarımız konuluyor.Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün Atölyesinde ürettiğimiz banklarda Belediyemizin öz kaynaklarına yönelerek maliyetleri azaltmış oluyoruz”dedi.