YÖRÜK TÜRKMEN DERNEĞİNDEN MÜZEYE DESTEK SÖZÜ

04.05.2016


 YÖRÜK TÜRKMEN DERNEĞİNDEN MÜZEYE DESTEK SÖZÜ
 
Milas Yörük – Türkmen Kültür Derneği Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı Makamında ziyaret etti.
Dernek Başkanı Mehmet Kara ve Dernek Yöneticileri ile gerçekleşen ziyarette Milas Belediyesi tarafından Çöllüoğlu Hanı içerisinde kurulacak Kent Belleği Müzesi Konuşuldu.
Başkan Tokat dernek yöneticilerine teşekkür ederek Müze hakkında bilgi aktardı.
Tokat ; Çalışmaları son aşamasına geldi.Neyi anlatıp neyi kullanacağımız belirlendi.Müzeye toplayacağımız materyaller tamamen bağış usulü ile oluşacak.Çok gerekli olan şeyleri satın alma yoluna gideceğiz. Müzede Yörük-Türkmen Kültür Derneğine iki oda ayırdık.Bu odaları dolduracağınıza eminim. Müzeyi sizlerin desteği ile hep beraber oluşturacağız”dedi.
Başkan Tokat’ın ardında söz alan Dernek Başkanı Mehmet Kara;
Öncelikle müzede bizlere de yer ayırdığınız için teşekkür ediyoruz.Bize ayrılan iki odayı en iyi şekilde dolduracağımız konusunda şüpheniz olmasın.Sadece bize ayrılan alan için değil müzenin genelinde de desteklerimiz olacak.Müzeyi el birliği ile oluşturacağız dedi. Kara ayrıca Gelenek ve Kültürlerinin yaşatılması adına kendilerinin de müze kurmak istediklerini belirterek başkan Tokat’tan yer konusunda yardım istedi.
Başkan Tokat Dernek ile beraber çalışması yapılacağını belirterek  en kısa sürede kendilerine yer göstereceklerini söyledi.
Dernek yöneticileri Başkan Muhammet Tokat’a üzerinde ismi yazılı bir “Yağlık” hediye ettiler.