27 YIL SONRA MUTLU SONA ULAŞTILAR

09.05.2016


 27 YIL SONRA MUTLU SONA ULAŞTILAR

Milas’ın Ören mahallesinde 1989 yılında kurulan kooperatif tasfiye edilerek site yönetimine geçti.
Ören mahallesinde 1989 yılında kurulan Ören Sanayi Sitesi Toplu İşyeri Kooperatifi üyeleri dün düzenlenen törenle Tapularına kavuştu. Hiçbir bankadan yada kurumdan kredi kullanmadan esnafların  kendi imkanları ile kurdukları kooperatifte  27 yıl aradan sonra tapu sevinci yaşandı. 
Düzenlenen tapu törenine Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat,Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Celal Devrim,Cumhuriyet Halk Partisi Milas İlçe Başkanı Suat Özcan,Milas Belediye Meclis Üyeleri ve Ören sanayi esnafı katıldılar.
Ören sanayi sitesi içerisinde bulunan 52 adet işyerine ait tapuları dükkan sahiplerine Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat,Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Celal Devrim chp İlçe Başkanı Suat Özcan ve Milas Belediye Meclis Üyeleri Tarafından verildi.
Tapu töreni öncesi konuşma yapan Ören Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Keser; Tapu almalarında emeği bulunan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a teşekkür ederek yeni tapuların hayırlı olmasını diledi.
Ramazan Keseri in ardından kürsüye gelen Başkan Tokat ; “27 yıl süren bir macerayı bugün hukuki olarak sonlandırıyoruz.Kooperatifçiliğin ne demek olduğunu ve şartlarını çok iyi biliyorum.Çok zor ve uzun bir süreci tamamladınız.Kooperatiflerde yönetici olmak ta üyesi olmakta zordur ama neticede bir yükü bir sorunu esnaf olarak bir araya gelip ekonomik ve  manevi yönüyle çözmesi işidir.
Avukatlık yaptığım dönemlerde bende bu kooperatifin sorunlarıyla yakından ilgilenmiştim.Çok büyük badireler atlatarak bu günlere gelindi.Şimdi kooperatifin tasfiye işlemlerini yaptınız ve yeni site yönetiminizi oluşturdunuz.Sizler bu kooperatifin üyeleri olarak üzerinize düşeni yaptınız,bundan sonra bizde Milas belediyesi olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Sanayi sitemizin çevre düzeninden yeşil alanlarına kadar ne gerekiyorsa yapacağız,bu anlamda arkadaşlarımızın çalışma ve planlamalarını tamamladılar.Ben bu güne gelene kadar emeği olan herkese teşekkür ediyor ve tapuların siz değerli esnaf arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum”dedi.
Tapu töreni ardından katılımcılara ve sanayi sitesi esnaflarına Site Yönetimi tarafından yemek ikram edildi.