PARKLARA ÇİRKİN SALDIRILAR DEVAM EDİYOR.

10.05.2016


 PARKLARA ÇİRKİN SALDIRILAR DEVAM EDİYOR.

 
Milas Belediyesi tarafından kısa bir süre önce ilçenin 2 ayrı mahallesinde yaptırılan parklar kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından  yeniden tahrip edildi.
Geçtiğimiz yıl Ekim ayında Gümüşlük Mahallesi Çaltılık Mevkii ve Burgaz Mahallesi 1. Hıdırlık Sokak’ta bulunan çocuk parkları da tahrip edilmiş,Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından tekrar tamir edilmişti.
“Saldırıların hedefinde bu kez de Aydınlık Evler Mahallesi vardı”
Aydınlık Evler Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Akkent ve Sultan sitelerine Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan parklar kişi veya kişilerce tahrip edildi.Gerçekleşen saldırılar sonucu, büyük hasar gören parklar Milas Belediyesi tarafından tekrar onarılıyor. 
 “Bilinçli olarak yapılmış bir saldırıdır”
Yapılan saldırılara ilişkin açıklamalarda bulunan Milas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Mustafa Çoban ;
 “Çok kısıtlı imkanlarla bütçemizi zorlayarak yaptığımız parkların ikisine de kendini bilmez bazı kişi veya kişiler tarafından ciddi bir şekilde saldırı yapılmıştır. Yapılan saldırı da açıkça görülüyor ki yaptığımız hizmetler bazı çevreler tarafından rahatsızlık uyandırıyor. Bu saldırı bilinçli olarak yapılmış bir saldırıdır. Yapılan saldırı ilçe halkına yapılmıştır. Bu saldırıyı tasvip etmek mümkün değildir.” 
“Parklar tekrar onarılacak” 
 Son olarak, tahrip edilen parkların tekrardan onarılacağını söyleyen Mustafa Çoban; “Tahrip edilen parklarımızı tekrar onarıp halkımızın hizmetine sunacağız. Halkımızın içinde yaşamaktan zevk alacakları yaşam alanları sunma konusunda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımız aralıksız olarak devam edecek. Buradan tüm duyarlı vatandaşlarımıza çağrımızdır, lütfen bu parklara sahip çıkın bu parklar hepimizin ortak kullandığı alanlarıdır. Bu saldırıları yapanlar üretmiş olduğumuz hizmetten rahatsızlık duyuyorlar. Ama onlara çağrımızdır siz ne kadar tahrip ederseniz edin, bizde o kadar onarıp tekrardan hizmete sunacağız “ diye konuştu.