7. NEBİ USLU TİYATRO ŞENLİĞİ BAŞLADI

10.05.2016


 Milas Şehir Tiyatrosu kurucusu, Emekli Öğretmen Nebi Uslu anısına bu yıl 7. kez düzenlenen Tiyatro Şenliği, Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda Sabahattin Akyüz Fen Lisesi tarafından sahneye konulan “Artiz Mektebi” adlı oyun ile start aldı.

Sat  21.00’da başlayan ve katılımın oldukça fazla olduğu oyunu Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz’de izledi.
Oyun sonunda Okul Müdürü Aynur Buran’a çiçek takdim eden Karagöz oyunda emeği gecen tüm öğrenci ve öğretmenlere teşekkür etti.
Jüri üyeliğini Dağlar Uygur,Necati Eser,Sabahattin Akan ve Figen Türkmenoğlu Akdeniz’in yaptığı 7. Nebi Uslu Tiyatro Şenliği bugün , Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi Tiyatro Topluluğu tarafından, Aylin Koç’un yazdığı, Özlem Beytor’un yönettiği “Vay Halimize” adlı oyun ile devam edecek.
 Etkinlik ;
11 Mayıs Çarşamba günü, Cumhuriyet Anadolu Lisesi Tiyatro Topluluğu tarafından, Rıfat Ilgaz’ın yazdığı S. Erdem Katırcı ve Rasim Lafcı’nın yönettiği “Sosyal Kadınlar Partisi ve 7 Numaranın Ayseli”,
13 Mayıs Cuma günü, Cumhuriyet Anadolu Lisesi Tiyatro Topluluğu tarafından, Yankı Büyükkaraca’nın yazıp yönettiği “Meczup” adlı oyunla son bulacak.
7. Nebi Uslu Tiyatro Şenliğinin ödül töreni ise 18 Mayıs Cuma günü yapılacak.
 
12 Mayıs Perşembe günü, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tiyatro Topluluğu tarafından  oynanması gerekli oyun ise  Okulun etkinlikten çekilmesinden dolayı iptal edildi.