KEMİKLER’E YENİ MEYDAN EĞRİDEREYE PARK

10.05.2016


KEMİKLER’E YENİ MEYDAN EĞRİDEREYE PARK
Milas Belediyesi tarafından kırsal mahallelere yönelik çalışmalar aralıksız devam ediyor.
2015 yılı içerisinde Milas genelinde yapımı tamamlanan alt yapı çalışmaları sonrası başlatılan üst yapı ve çevre düzenlemelerin tamamlanmasının ardından kırsal mahallelere yönelik çalışmalar hız kazandı.
2016 yılı çalışma programı içerisinde bulunan kırsal mahallere yapılması planlanan hizmetler kapsamında Kemikler mahallesine yeni Atatürk Büstü ve meydan düzenlemesi,Eğridere mahallesine ise yeni çocuk oyun parkı ve yeşil alan çalışmaları başlatıldı.
Fen işleri müdürlüğü ekipleri mahallelerde ,yol açma,parke döşemesi,alt yapı,istinat duvarı,okul ve camilerin bakımı onarımı çalışmalarını yürütürken bir yandan da Park ve Bahçeler Müdürlüğünce de yeni yeşil alanlar ve çocuk oyun parkları kurma çalışmaları sürdürülüyor.
Şimdiye kadar birçok kırsal mahallenin,alt yapı,bozuk yol ve park sorunlarını çözen Milas Belediyesi ekipleri gerek mahalle Muhtarları gerekse mahalle sakinlerinden gelen yeni talepleri yerinde inceleyerek belirlenen alanlarda anında çalışma başlatıyorlar.
132 mahalleye eşit hizmet anlayışı ile çalışmaların sürdüğünü belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ;
2015 yılında tamamlanan alt yapı çalışmaları sonucunda Milas genelinde başlattıkları üst yapı çalışmalarına ağırlık verildiğini bu bakımdan kırsal mahallere yeterli hizmetin götürülmediğini belirtti.Üst yapı çalışmalarının tamamlandığını 2016 yılı programlarında ise kırsal mahalleler olduğunu söyleyen Tokat  Muhtarlar tarafından gelecek her talebin imkanlar çerçevesinde yerine getirileceğiz dedi.