7. NEBİ USLU TİYATRO ŞENLİĞİ DEVAM EDİYOR.

12.05.2016


 Milas Şehir Tiyatrosu kurucusu, Emekli Öğretmen Nebi Uslu anısına bu yıl 7. kez düzenlenen Tiyatro Şenliği, Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda devam ediyor.

 Sabahattin Akyüz Fen Lisesi tarafından sahneye konulan “Artiz Mektebi” adlı oyun ile başlayan şenlik izleyenlerden beğeni topluyor.
Şenliğin ikinci gününde  Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi Tiyatro Topluluğu tarafından, Aylin Koç’un yazdığı, Özlem Beytor’un yönettiği “Vay Halimize” 
Üçüncü gününde ise Cumhuriyet Anadolu Lisesi Tiyatro Topluluğu tarafından, Rıfat Ilgaz’ın yazdığı S. Erdem Katırcı ve Rasim Lafcı’nın yönettiği “Sosyal Kadınlar Partisi ve 7 Numaranın Ayseli”,adlı oyunlar sahnelendi.
Oyun sonunda Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat adına Dr.Mete Ersoy Anadolu Lisesine çiçek ve Teşekkür Belgelerini Meclis Üyesi Murat Yazar,Cumhuriyet Anadolu Lisesine ise Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz verdiler.
Şenlik  13 Mayıs Cuma günü, Cumhuriyet Anadolu Lisesi Tiyatro Topluluğu tarafından, Yankı Büyükkaraca’nın yazıp yönettiği “Meczup” adlı oyunla son bulacak.
7. Nebi Uslu Tiyatro Şenliğinin ödül töreni ise 18 Mayıs Çarşamba günü yapılacak.