ÖREN PARAŞÜTCÜLERDEN SONRA BİSİKLETCİLERİ AĞIRLADI

23.05.2016


ÖREN PARAŞÜTCÜLERDEN SONRA BİSİKLETÇİLERİ AĞIRLADI
Milas’ın önemli turizm bölgesi olan Ören mahallesi 7-8 Mayıs tarihlerinde yapılan paraşüt şenliğinin ardından bu kez de bisikletçileri ağırladı.
Doğası ve eşsiz güzellikleri ile  birçok spor dalının yapılmasına müsait olan Ören hava sporları,su sporları,paraşütle atlama sporlarını seven sporcuların yanı sıra bisiklet sporcularının da uğrak yerleri arasında bulunuyor.
Bu yıl 10. Kez yapılan Gökova Pedallarımın altında Bisiklet Turu’na katılan bisikletçiler Ören’de konakladı.
200’ün üzerinde yurdun birçok ilinden. Amerika ve İngiltere gibi yurt dışından gelen bisiklet severler Melih Cavdet Anday Parkı’na ve sahile çok sayıda çadır kurarak  renkli görüntüler oluşturdular.
Muğla Bisiklet Derneği tarafından organize edilen etkinlikte amaç  ise bisiklet hobilerini biraz daha ileriye taşımak ,  turizm ve bisikleti bir araya getirmek.
Yerli ve yabancı bisikletçilerin yanı sıra bir işitme, bir de görme engelli sporcu katıldığı 10. Gökova Bisiklet Turunda bisikletçiler tur boyunca bisiklet ve kampçılık faaliyetini gerçekleştirerek Gökova Körfezi´nin mavi sularını ve Muğla´nın doğal ve tarihi güzelliklerini keşfedecekler. Gökova Bisiklet Turu, 21 Mayıs´ta Akyaka´da tamamlandı.