MUĞLA’NIN GÖZÜ YAŞLI

25.05.2016


 MUĞLA’NIN GÖZÜ YAŞLI
 
 
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat Şehit Binbaşı Kıvanç Cesur’un cenazesine katıldı.
Kırsal mahallelere düzenlediği bilgilendirme gezisi sonrası Milas Bodrum Havaalanına gelen Başkan Tokat Şehit Binbaşı Kıvanç Casur’un cenazesini karşıladı.
 
Van´ın Çaldıran İlçesi´nde teröristlerin zırhlı askeri araca bombalı ve roketatarlı saldırısında 5 askeriyle birlikte şehit düşen Çaldıran İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Kıvanç Cesur´un cenazesi, baba ocağı Muğla´da toprağa verildi.
Muğlalı Binbaşı Kıvanç Cesur´un cenazesi, Türk Hava Kuvvetleri´ne ait ´Türk Yıldızları´ isimli uçakla Milas - Bodrum Havalimanı´na getirildi.Cenazeyi havalimanında, babası Remzi Cesur, ağabeyi Dr. Volkan Cesur ve akrabaları tarafından karşıladı. Şehit Binbaşı Kıvanç Cesur´un eşi Seda Cesur´un ayakta durmakta güçlük çektiği gözlendi. 
Muğla Valisi Amir Çiçek , Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan,Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün,Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat  ve üst düzey askeri yetkililer de şehidin cenazesini karşılamak için havalimanında yer aldı. Uçaktan indirilen cenaze Muğla Büyükşehir Belediyesi´ne ait cenaze nakil aracına konuldu.
Oluşturulan konvoyla şehit Cesur´un cenazesi önce helallik alınması için Menteşe´deki Emir Beyazıt Mahallesi´ndeki baba evinin önüne getirildi. Burada askerlerin omuzlarında bir süre taşıdığı şehit binbaşının cenazesi, daha sonra baba evinini önünde kurulan masaya konuldu. Oğlunun cenazesini bekleyen anne Feriştah Cesur, tabutu elini açarak karşıladı. Ardından gözyaşı döküp cenazeye sarıldı.
Şehit Binbaşı Cesur’un cenazesi Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, AKP Muğla Milletvekilleri Hasan Özyer ve Nihat Öztürk, CHP Muğla Milletvekilleri Akın Üstündağ ve Ömer Süha Aldan, MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, Muğla Valisi Amir Çiçek, Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, siyasi partilerin temsilcileri, askeri personeller ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşen cenaze töreni ve namazından sonra toprağa verildi.