KIRSAL MAHALLELER ZİYARETLERDEN MEMNUN

26.05.2016


KIRSAL MAHALLELER ZİYARETLERDEN MEMNUN
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın Birim Müdürleri ile beraber Kırsal Mahallelere başlattığı gezilerin bu hafta ki son durağı Narhisar mahallesi oldu.
  Başkan Tokat’ın Başkan Yardımcısı Faik Karagöz,Meclis Üyesi Mehmet Ali Mekik ve birim Müdürleri ile beraber dün başlattığı Selimiye  ve çevresindeki kırsal mahalleleri ziyaret bugünde devam etti.
Kandak,Kayabükü,Çukur,Konak,Göldere ve Narhisar mahallelerinde Muhtar ve mahalle sakinleri ile bir araya gelen Tokat’a ilgi oldukça fazlaydı.Gittiği her mahallede bayanların ve çocukların yoğun ilgisi ile karşılaşan Başkan Tokat, gördüğü bu ilgiden oldukça memnun kaldı.Bu ilgi karşısında duyarsız kalmayan Tokat’ çocuk ve bayanlara teşekkür ederek resim çektirdi . 
Başkan Tokat kırsal mahallelerde yaptığı açıklamada ;
“Büyükşehir yasası ilçe Belediyelerini zor durumda bıraktı. 13 mahallemiz varken 6 milyon gelirimiz vardı şimdi 132 mahalleyiz ama gelirimiz  üçte bir oranında azalıp 2 milyona düştü.Dalaman’ın 9,Bodrumun ise 20 mahallesi var ve onlar buralardan vergi alabiliyor.Biz 119 köyümüzden vergi alamıyoruz. Yinede bu gemiyi yüzdürüyoruz.Tüm bu olumsuzluklara karşın 132 mahallemize eşit hizmet götürmeye çalışıyoruz.Buna rağmen bize kulp takıp karalamaya çalışıyorlar.Biz bahane üretmeden hizmetlerimize devam ediyoruz.Muğla bölgesinin diğer 12 Belediyesinden fazla hizmet ürettik. 
Yapacağımız ihaleleri ve çalışma programlarımızı sizlerin isteği doğrultusunda oluşturuyoruz. Önümüzdeki 3 yıl içerisinde mahallelerimizdeki değişimi herkes görecek.Amacım sizleri memnun etmek ve bir daha karşınıza çıktığımda gönlümün ve vicdanımın rahat olması”dedi
Başkan Tokat daha sonra mahallelerde de yaptıkları ve yapacakları hizmetleri anlatıp mahalle sakinlerinin isteklerini dinledi.Mahalle sakinlerinin istekleri genellikle Muğla Büyükşehir Belediyesi yetki ve sorumluluk alanına giren konular hakkında oldu.Her mahallenin ortak sorunu Su ve Ulaşım yolu idi. Başkan Tokat Muğla Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile görüşüp sorunları iletti ve çözülmesini istedi.
Başkan Tokat gittiği mahallelerde yaşlı ve hasta vatandaşlarla da yakından ilgilenip sorunlarını dinledi ve gerekli işlemlerin yapılması için yetkililere talimat verdi.
Bilgilendirme gezileri önümüzdeki haftalarda devam edecek.