ENGELSİZ PARK İLE ENGELLER KALKACAK

30.05.2016


 ENGELSİZ PARK İLE ENGELLER KALKACAK

Milas Belediyesi Hayıtlı mahallesinde engelsiz park projesi başlattı.
Milas Belediyesi personeli arasından oluşturulan proje ekibi başarılı çalışmalara imza atmaya devam ediyor.Geçtiğimiz aylarda kurulan ve çalışmalarını devam ettiren Proje Grubu hayata geçirdiği projelerin yanı sıra yeni projelerde üretiyor.
Engelsiz Araç Projesi ile beğeni toplayan Milas Belediyesi şimdide Engelsiz Park projesini hayata geçiriyor.Proje kapsamında bugün Milas Belediyesi Ek Hizmet binası toplantı salonunda toplantı düzenlendi.Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz başkanlığında yapılan toplantıya M. Önal Karadeveci Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Metin Kaya,Özel Milas Yaşam Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi adına Ahmet Karabıyık ve Milas Belediyesi proje grubu katıldı. Toplantıda park içerisinde nelerin olması,nelerin yapılması ve nasıl hayata geçirilmesi konusunda bilgi alış verişinde bulunuldu.
  Başkan Yardımcısı Faik Karagöz yaptığı açıklamada ;Kent Konseyi tarafından önerilen ve Belediye meclisi tarafından Hayıtlı mahallesinde bulunan  ve adının da “Engelsiz Demokrasi “parkı olması kararlaştırılan 2,5 dönümlük alanda yapılacak  parkta Engelli ve engelli olmayan vatandaşların bir arada vakit geçireceği, engelli çocukların aileleriyle birlikte açık alanda beraber olacağı bir ortamda, toplumsal yaşama katılımlarının sağlanması ve sosyal hayata uyumlarının artması hedeflendiklerini belirtti. 
 Yapılan toplantı sonunda ;Engelli çocukların da normal çocuklar gibi parkta eğlenebilmesi adına  engelsiz oyun grubu, kültür fizik aletleri, basket sahası, etkinlik ve eğitim alanları oluşturulacak. Ayrıca park içerisine görme engellilere yönelik olarak sesli yönlendirme sistemi yerleştirilecek.Parka engelli bireylerin çalışıp işletebileceği 120m2’lik birde kafeterya inşa edilecek.