MİLAS YAZA MERHABA DEDİ

01.06.2016


 MİLAS YAZA MERHABA DEDİ

 
 
 Milas Türk Musikisi Derneği Yaza merhaba konseri ile 86.kez sevenlerinin karşısına çıktı.
 
Milas Belediyesinin katkıları ile , Milas Türk Musikisi Derneği ve Milas Anadolu Lisesi Korosu ile ortaklaşa düzenlenen  konser 31 Mayıs Salı günü saat 20:30’da Milas Belediyesi Atatürk Kültür Merkezinde (Amfi Tiyatro) gerçekleşti
 
İki bölümden oluşan konserin ilk bölümünde Milas Anadolu Lisesi Korosu sahne aldı.
Ali Çakır eşliğindeki koro  13 eser seslendirdi. Öğrencilerin sahnedeki coşkusu vatandaşlar  tarafından beğeniyle izlendi.
Konserin ikinci bölümünde ise Musiki Derneği korosu sahneye çıktı. Ali Özcan’ın şefliğini yaptığı konserde solo ve koro olarak 18 eser seslendirildi.
 
Konsere Bodrum Yörük obası derneği Başkanı Perihan Tiriç ve Ali Çakır’ın eski öğrencisi  Veteriner  Hekim Mevlüt Kiriş oynadıkları Kerimoğlu ve Muğla zeybeği, Yalçın Uzun’da söylediği 2 eserle ile renk kattılar.
 
Konserin sazlarında ; 
Cem Demir,Murat Günay,Ercan Karadamlı,Nuri Göçmen,İsmail Hakkı Yıldırım,İbrahim Aslan,Mehmet Kozak,Rıfat Uzman,Abdurrahim Çam,Mehmet Can Alkan,Ali Atik,Gürkan Cumbul,Yetkin Merey,Eylül Akçaal,Göktuğ Uçakİsmail Er
 
Koroda ; 
Cemil Zeybek,Zafer Pınarlık,Saim Karakurum,Sadi Eser,İsmail Turgay,Fuat Turan,Mehmet Gürgün,Ahmet Uzundemir,H.İbrahim Avcı,Ahmet Bozkurt,,Mehmet Yılmaz,Hamdi Balıkçı,Halil Akdemir,Uğur Tekin,Aslı Dere,Olcay Aydeniz Kır,Pelin Yılmaz Er,Aysun Karakozak,Ebru Karacan,Nuray Gözel,Nilgün Uzundemir,Huriye Aksoy,Serap Duygu Serin,Hatice Kundakçı,Hediye Karabıyık,Yeşim Yaşar Bora,Arzu Çağırkan,Asena Filiz,Medine Kabaçam,Ayla Sarı görev aldı.
 
Konseri Milas Belediye Başkan Vekili Aysun Karatoprak,Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat,meclis üyeleri,AKP Milas İlçe Başkanı Levent Akyer,CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan,MHP İlçe yönetimi ve vatandaşlar izledi.
Konserin sonunda Milas Belediye Başkan Vekili Aysun Karatoprak ve Başkan Yardımcısı Zeynep Mat koroların şefliğini üstlenen Ali Çakır ve Ali Özcan’a teşekkür ederek birer plaket takdim ettiler.