HAZİRAN AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

06.06.2016


MİLAS BELEDİYESİ HAZİRAN AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
 
Milas Belediye Meclisi Haziran ayı olağan meclisini tamamladı.Toplantı ve Düğün Salonunda gerçekleşen toplantıya  Ece Gülen,Halil Ilbıra,İlknur Öner ve Levent Akyer katılmazken 9 ana madde altında 28 gündem maddesi görüşüldü.
Meclis gündemindeki maddelerin görüşülmesine geçilmeden önce Belediye Başkanı Muhammet Tokat 27-28 Mayıs tarihleri arasında Edirne’de yapılan Tarihi Kentler Birliği toplantısı hakkında bilgi verdi ve Ramazan ayının başlamasından dolayı da meclis üyelerine ve tüm İslam alemine Ramazan ayının  hayırlar getirmesini temenni etti.
Milas Belediyesinin haziran Meclisinde ki gündemler genellikle İçkili yerler ,Büfe Yer Tespit, İmar Komisyonlarına  havale edilen konulardan ve bazı cadde ve sokaklara isim verilmesi maddelerinden oluştu.
Gündemin 2. Maddesinde yer alan Cumhuriyet Mahallesine yapılması istenilen Tenis Kortu ile ilgili konu İmar komisyonuna havale edilirken  3. Maddede yer alan Cumhuriyet ve Akkent mahallelerinde bulunan Spor Komplekslerinin Belediyenin şartları doğrultusunda 10 yıl süre ile kiraya verilmesi Meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.
İlçede faaliyet gösteren Türk Halk Müziği Derneğinden gelen Türkocağı Caddesi üzerindeki taşınmazın kendilerine tahsis konusu ise taşınmazın Derneğe tahsis edilmesinin mümkün olmadığı ancak Belediye ile ortak yapılacak Kültürel faaliyetlerde kullanılması kararlaştırıldı.
Meclisin bir diğer gündeminde ise İlçe ve Mahallelerde bulunan bazı cadde ve sokaklara “Şehit Polis İbrahim Bozkurt” , “Nermin Ödkem” , “Muhisn Yazıcıoğlu” ve “Memduh Orhan”  isimleri verilmesi idi
.İsim verilmesi ile ilgili olarak Komisyonca verilen raporların okunmasının ardından Belediye Meclisi Nermin Ödkem ve Memduh Orhan isimlerinin bir cadde ve sokak’a verilmesine Muhsin Yazıcıoğlu ismini verilmesinin uygun olmadığına,Şehit Polis İbrahim Bozkurt isminin ise yeni açılacak herhangi bir cadde veya sokağa verilmesine karar verdi.
Diğer gündem maddelerinde yer alan konular ise  ilgili Komisyonlarca okunan raporlar doğrultusunda oy birliği ile kabul edildi.
Milas Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısı Meclis üyelerinin talep ve önerilerinin dinlenmesinin ardından son buldu.