ÖREN VE GÜLLÜK'TE ŞEZLONGLAR 8 HAZİRANDA HİZMETE GİRECEK

06.06.2016


 
 ÖREN VE GÜLLÜK´TE ŞEZLONGLAR 8 HAZİRANDA HİZMETE GİRECEK
Milas’ın önemli Turizm mahalleleri arasında bulunan Ören ve Güllük yaz sezonuna hazır.Plajlarda halkın kullanımına sunulan şemsiye ve şezlonglar 8 Hazirandan itibaren hizmete girecek.
Milas Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğü tarafından yürütülen Plajların işletilmesi , şemsiye ve şezlong hizmetlerindeki aksakların sıkça gündeme gelmesi sonucunda Milas Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürü Aşkım Yalçınkaya açıklamada bulundu. 
 Yalçınkaya yaptığı açıklamada ; 
“Kıyı ve sahil şeridinin Mal Müdürlükleri uhdesinde olması bizleri sıkıntı içerisinde bırakabiliyor.Güllük ve Ören gibi mahallelerimizi her ne kadar sezona hazırlasak ta plajlar konusunda bazı hizmetleri veremiyoruz. Mal Müdürlüğümüz bizlere sahilleri kullanmamız konusunda yüksek Ecrimisil bedelleri çıkartıyor.Geçen yıl 338.00TL olan günlük sahil kullanım bedeli bu yıl %100 oranında artarak 629 .00TL olarak bize tebliğ edilmiştir.Geçmiş yıllarda bu plajlarımıza şezlonglar Okullar kapandıktan sonra atılıyordu. Ören ve Güllük’te sezon her zaman okullar kapandıktan sonra başlıyor. Milas Belediyesi olarak bu tarihi öne alarak şezlongları 8 Haziran tarihinde atmayı planladık. Muğla Büyükşehir Belediyemizle yaptığımız koordineli çalışma sonucunda da yollar trafiğe 8 Haziran tarihinde kapatılacak. Bu tarihler öncesinde yüksek Ecrimisil bedelleri yüzünden  şezlong atmamız mümkün değil.Milas Belediyesi olarak her ne kadar şezlong ve şemsiyelerden ücret talep edilse de toplanan para günlük Ecrimisil bedeli olan 629.00 TL yi bulmuyor”.dedi
 Öte yandan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat tarafından Meclis üyeleri,Başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile mahallelerde başlattığı talep toplama gezileri sonrası belirlenen  eksiklikleri gidermek adına ihalelerde tamamlanıyor.Yapılan ihaleler sonucunda Ören’de 20 km’lik yol çalışması da Haziran ayı içerisinde başlatılacak.
Milas Belediyesi her ne kadar bu bölgelerde sezon hazırlıklarını tamamlasa da  bazı eksiklikleri giderme noktasında sıkıntı yaşıyor.Kıyı ve sahil şeritlerinin Mal Müdürlüğü bünyesinde olmasından dolayı sahillerde halkın faydalanması için şemsiye ve şezlong hizmetlerin verilmesinde sorunlar yaşanıyor.Mal Müdürlüğü tarafından belirlenen yüksek Ecrimisil  bedelleri bu tür hizmetlerin verilmesini aksaklığa uğratıyor.