MİLAS BELEDİYESİNDEN RAMAZAN PAKETİ

07.06.2016


 MİLAS BELEDİYESİNDEN RAMAZAN PAKETİ 

Milas Belediyesi Ramazan ayında ilçede   ihtiyaç sahibi ailelere gıda paketi dağıtımı yapıyor.
Milas Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen dağıtım işleminde, Gıda  paketleri öncelik olarak Milas Belediyesine müracaat eden yada ekipler tarafından tespit edilen   dar gelirli, yardıma muhtaç ailelere teslim edilecek.Yardım paketlerinin dağıtımı Ramazan ayı boyunca devam edecek.
” Amacımız her evde iftar vakti sıcak bir çorbanın kaynamasıdır” diyen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat şunları söyledi.
“Ramazan ayı manevi duygularının had safhada seyrettiği, yardımlaşmanın değerinin on kat daha arttığı bir aydır. İnsanlara arasındaki diyalogu güçlendirmek, toplumsal adalet ve barış ortamının oluşmasına katkıda bulunmak, hayırlı işler yapmak ve hayır işlerine yardım etmek için her yıl Ramazan ayının ilk günlerinde dağıttığımız ve her geçen yıl sayısını arttırdığımız Ramazan paketlerimizi bu yıl da ihtiyacı olan ailelere kavuşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Dağıtımlarda ihtiyaç sahibi ailelerden alınan hayır duaları, yapılan hizmetin güzelliğini ortaya çıkarmış oluyor” dedi.
Koliler halinde dağıtılan yardımlarda 15 kalem temel gıda maddesi bulunuyor.