ELDEN ELE PROJESİNE DESTEK HERGEÇEN GÜN ARTIYOR.

25.07.2016


 ELDEN ELE PROJESİNE DESTEK HERGEÇEN GÜN ARTIYOR.

 
 Milas Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan Elden Ele projesi gönüllü vatandaşların yardımları ile gün geçtikçe büyüyor.Milas’taki Hayırsever vatandaşlar ile ihtiyaç sahibi aileler arasında köprü görevi görmek adına yürütülen Elden Ele projesine bağışlar devam ediyor.
 
Boğaziçi mahallesinde ikamet eden hayır sever  Mualla Özkan’da  koltuk takımı,mutfak malzemeleri,baza,yatak,fırın,halı,giyim ,vitrin gibi evinin tüm eşyasını bağışlayarak projeye destek verdi.
Herkesin bu projeye destek vermesi gerektiğini belirten Özkan; “Çeşitli sebeplerle kullanım dışı kalan ev eşyası ve kıyafetlerin bir noktada toplanıp ihtiyaç sahibi ailelerin kullanımına sunulması amacıyla bende  bu projeye destek vermek istedim. Alım gücünün iyiden iyiye düştüğü günümüz şartlarında dar gelirli ailelere destek olmak hepimizin görevi”dedi.
 
Bağışlar için Mualla Özkan’a teşekkür belgesi takdim eden Milas Belediyesi Başkan Yardımcısı Zeynep Mat ; “Bu uygulamayla hedef  toplumsal dayanışmayı teşvik etmek.Projemizin uygulamaya geçtiği günden buyana hayır sever vatandaşlarda  başta giyim eşyası olmak üzere, yatak, baza, kanepe ev gereci, beyaz eşya ve evlenecek çiftlere gelinlik  gibi bir çok eşya  yardımı yapıldı. Büyük ilgi gören projemiz için hayır sever vatandaşlarımıza duyarlılıklarından dolayı teşekkürü bir borç biliyoruz”dedi.
 
  
Sosyal yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri bağış yolu ile gelen  eşyaların öncelikle temizlik ve kullanılabilirlik durumlarını  göz önünde bulundurularak tasnifi yapıyor ve belli bir düzen içerisinde yerleştirilen eşyaları dağıtıma hazır hale getiriyor. Projeden  Milas Belediyesinden aceze yardımı alanlar ve ihtiyaçları doğrultusunda muhtaçlıklarını belgeleyenler ücretsiz yararlanıyor.