ÖĞRETMENLER PARKI REVİZE EDİLİYOR.

26.07.2016


 ÖĞRETMENLER PARKI REVİZE EDİLİYOR.

 
Selimiye Mahallesinde bulunan  Öğretmenler Parkında revizyon çalışmaları başladı. Baştan aşağı yenilenecek park, bölge halkına yeni haliyle hizmet verecek.
Yeni parkların yanı sıra büyük çaplı revizyon ile eski parklarını yenileyen Milas Belediyesi, Selimiye Mahallesinde  bulunan Öğretmenler parkında çalışmalara başladı.
761 metrekare alana kurulu bulunan park, aydınlatma direklerinden çöp kovalarına, banklarından oyun alanlarına kadar baştan aşağı yenilenecek.
İlçe genelinde çevre ve yaşam kalitesini yükseltmeye yönelik çalışmaların devam ettiğini vurgulayan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, "Farklı mahallelerimizde yapımına başladığımız bir çok  parktaki çalışmalar belli bir oranda tamamlandı ve kısmen de devam ediyor. Büyükşehir yasası sonrası Belediyemize bağlanan köy ve beldelerde de çocuk oyun alanları oluşturduk. Yeni park alanlarının oluşturulmasının yanı sıra mevcut parklarımızda  da revizyon çalışmamız var. Selimiye Mahallemizde bulunan Öğretmenler parkının da gözden geçirilmesi gerekiyordu. Çocuklarımız ve gençlerimiz için aktivite alanları, tüm hemşehrilerimizin sportif faaliyetlerini yapabileceği alanlar, piknik alanları, peyzaj düzenlemeleri yapılacak ve halkımızın daha fonksiyonel bir şekilde istifade edebileceği bir park haline getireceğiz. Ekiplerimiz hızlı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor ve  önümüzdeki günlerde vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz" dedi.