6. GÜLLÜK SATRANÇ TURNUVASI

01.08.2016


Geleneksel olarak bu yıl 6’ncısı düzenlenen, Güllük Yıldırım Satranç Turnuvası’nda sporcular kıyasıya mücadele sürdürdü.
Türkiye Satranç Federasyonu, Milas İlçe Temsilciliği ve Milas Belediyesi işbirliğiyle ile Güllük’te bu yıl 6’ncısı gerçekleştirilen ‘Yıldırım Satranç Turnuvasında’ rekabet çok yoğun hissedildi.
Satranç turnuvası, Güllük Aile Çay Bahçesi’nde 5 dakika + 3 saniye eklemeli tempo 7 tur İsviçre sistemi ile gerçekleşti. Turnuvanın hakemliğini; Türkiye Satranç Federasyonu Milas İlçe Temsilcisi Elif Vildan Altunbozar ve Ali Ülgün üstlendi. Milas Belediyesi Geleneksel 6. Güllük Yıldırım Satranç Turnuvasına 32 sporcu katıldı.
12 yaş altı miniklerde 1. Efe Doruk Türkol 2.Egemen Uyar 3. Toprakcan Mutlukan 4.Arda Uzgur ;Büyüklerde ise 1. Fatih Çelik 2. Ozan Emre Aydın 3. Mehmet Salih Kaya 4. Zeki Koç dereceye girerek madalya almaya hak kazandılar.
 Turnuvayı dereceyle bitiren sporculara ödülleri, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat, Strateji Geliştirme ve Mali Hizmetler Müdürü Tuncay Karaca ve Milas Belediyespor Koordinatörü Ümit Demirbacak tarafından takdim edildi. Ayrıca turnuvada emeği geçenlere birer teşekkür plaketi sunuldu.
Ödül töreni sonunda ise  Milas Belediyespor Koordinatörü Ümit Demirbacak ; 15-22 Temmuz tarihlerinde Konya´da gerçekleştirilen Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası´ında 9 Tur sonunda rakiplerini geride bırakarak 2.Lige yükselme başarısı gösteren  Ortaca Belediyespor satranç takımına kutlama pastası keserek 2. ligde başarı diledi.