GÜLLÜK’TE BALIK TUTMA YARIŞMASI

02.08.2016


 GÜLLÜK’TE BALIK TUTMA YARIŞMASI

 
Yaban, Av Tv,Tv8 ve CNN  gibi birçok  televizyon kanalında hazırladığı programları beğeni ile izlenen Balık Dedektifi lakaplı yapımcı Derya Yolyapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret etti.Ziyarette Meclis Üyeleri Ahmet Kılbey ve Halil Ilbıra’da hazır bulundu.
Milas’ta yaygın şekilde sürdürülen olta balığı avcılığı hakkında çekim yapmak amacıyla ilçeye gelen Yolyapan Başkan Tokat ile görüşüp Güllük’te  balık tutma yarışması düzenleme teklifinde bulundu.
Yolyapan yaptığı açıklamada ; “Milas tarihi ,zeytini,zeytin yağı ile olduğu kadar balığı ile de önemli bir yere sahip. Güllük,Kıyıkışlacık,Boğaziçi gibi birçok sahil yöresinden olta balığı avcılığı turları düzenleniyor. Düzenlenen bu turlara İzmir,Denizli,Aydın,Manisa hatta İstanbul’dan bile bir çok balık meraklısı katılım gösteriyor.Bu anlamda sizlerin desteği ile Eylül ayı ortaları gibi Güllük mahallenizde “Balık Tutma” yarışması düzenlemek istiyoruz.Yarışma bir anlamda festival havasında geçecek.Ulusal çapta düzenlemek istediğimiz bu yarışmaya Türkiye’nin her yerinden balık meraklısı dostlarımızı davet edeceğiz.Usta balıkçılardan ve sanatçılarımızdan jüri üyeleri oluşturacağız.Balık malzemesi satan birçok firmayı davet edip stant kurmalarını isteyeceğiz.Yarışmada dereceye girenlere sembolik olarak Güllük’ün de simgesi olan Hermias heykeli hediye etmek istiyoruz.Amacımız hem balık tutmaya gelenleri çeşitli etkinliklerle eğlendirmek hem de yöre halkına ve esnafına ekonomik kazanç sağlamak”dedi
Deniz Yolyapan’a teşekkür ederek kendisinin de balık tutmayı sevdiğini belirten Başkan Tokat ;
“Bende balık tutmayı çok seven biriyim.Ama yaptığımız iş gereği buna son zamanlarda pek fırsatım olmuyor. Balık Yarışması fikriniz güzel, ben her zaman böyle yeni fikirlere açığım.Bu yarışma hem yöremizin adının duyulması  hem de yöre ekonomisi katkısı açısından önemli.Bu sektörün gelişmesi açısından Milas Belediyesi bu etkinliği yapabiliriz.Ancak öncelikle ön hazırlık çalışmalarımızı tamamlamamız lazım. Gerekli yasal çalışmalar tamamlandıktan sonra start verebiliriz”dedi.