ÇYDD ÜYELERİNDEN BAŞKANA ZİYARET

05.08.2016


 ÇYDD ÜYELERİNDEN BAŞKANA ZİYARET

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bodrum Şubesi’nin minik üyeleri Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret etti.
Milas’a Tarihi ve Kültürel değeri olan alanları gezmek adına geldiklerini belirten şube başkanı Nadiye Sarıtosun dernek üyelerini kabul ettiği için Başkan Tokat’a teşekkür etti.
Sarıtosun  yaptığı açıklamada ; “Derneğimizin kuruluşunun 20. yılı ve her yıl değişik yerleri ziyaret ediyoruz.Bu yıl’da Milas’ı ziyaret etmek istedik.Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi yarınlarımızın geleceği minik hanımlar,minik beylerimizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz”dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Atatürk ilke ve devrimlerini korumak, geliştirmek, çağdaş eğitim yoluyla çağdaş insan ve çağdaş topluma ulaşmak amacını güden Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne  teşekkür eden Başkan Tokat minik dernek üyelerinin de sorularını yanıtladı.
Dernek üyelerinden gelen ;” Milas’ın tarihi yerleri neresi ?,Öğrenim Hayatınızda zorluklar yaşadınızmı ? ve Neden bu mesleği seçtiniz ? gibi sorulara yanıtlayan Tokat ; Milas Uygarlıklara başkentlik yapmış bir şehir.İlçemizin her alanı tarihi açıdan önemli. Baltalı kapı,Gümüşkesen anıtı,Beçin kalesi gibi bir çok yeri olsa da en önemli tarihi yerimiz şu anda kazı çalışmaları devan eden Hekatomnos . Öğrenim hayatım zorluklarla geçti. İlk okuldan sonra Orta okul,lise ve üniversite hayatım hep ailemden ayrı geçti.İnsan bir şeyi başarmak isterse her zorluğa alışıyor.Belediye başkanlığı bir meslek değildir.Bu yaşadığın yere hizmet etme görevidir.Milas genelinde 150 bin nüfus var ve bu 150 bin kişinin içinden bu şansı bir kişi yakalıyor, bende halkın bana verdiği bu şansı en iyi şekilde değerlendirip halkımıza layık olduğu hizmeti yapmaya çalışıyorum” dedi.
 Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bodrum Şubesinin minik üyeleri Başkan Muhammet Tokat ve Başkan yardımcısı Zeynep Mat’a mandalina lokumu ve teşekkür belgesi takdim ettiler.Ziyaret hep birlikte çekilen hatıra fotoğrafı sonrası sona erdi.