BOĞA GÜREŞLERİNE YOĞUN İLGİ

09.10.2016


 GÜREŞLERE YOĞUN İLGİ

 
Milas Belediyesi ile Ören Gençlik ve Spor Derneği tarafından organize edilen “Boğa Güreşi”nin 3.’sü   9 Ekim Pazar günü yoğun bir katılımla yapıldı
 Yaklaşık olarak 120 Boğa’nın katıldığı boğa güreşlerini 5 bin kişi izledi. Ören Mahallesi’ndeki stadyumun yanında boğa güreşine uygun hale getirilen alanda yapılan güreşlere Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Meclis üyeleri ,Muharip Gaziler Derneği Milas Şubesi Üyeleri,Cumhuriyet Halk Partisi Milas İlçe Başkanı Suat Özcan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal marşının hep bir ağızdan söylenmesinin ardından okunan dualar sonrası başlayan güreşlerde pehlivan boğalar Arena’ya çıktı.Bir birinden çekişmeli ve zorlu geçen güreşler vatandaşlar tarafından beğeni ile izlendi.Milas Belediyesi adına yapılan güreşte ise Ağabey boğası galip gelerek sahibine kupayı kazandırdı.
Kupa töreni öncesi konuşma yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ; “Böyle bir organizasyonda sizlerle beraber olmaktan son derece mutluyuz hepinize katılımınız için teşekkür ediyorum.Bizlere böylesine zevkli bir  müsabakaları izlettiren boğa sahiplerimize  ve bu güreşlerin güzel ve anlamlı olmasını sağlayan buraya gelen tüm izleyicilerimize şahsım ve Milas Belediyesi adına sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
Yörük’ten hain çıkmaz
Bu bir Yörük geleneğidir.Biz ülkemizin bekası için çocuklarımızın geleceği için Yörük kültürü ve geleneklerini yaşatmak durumundayız.Çünkü Yörükler yurdunu seven Atatürk’ü seven insanlardır. Yörük’ten vefasız ve hain çıkmaz.Böylesini organizasyonu başarmak kolay değil Başta Ören Gençlik ve Spor derneği başkanımız olmak üzere tüm ören gençliğine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
Başkan Tokat’tan teröre tepki
Türkiye zor bir dönem geçiriyor,bizim bu türlü organizasyonlara ihtiyacımız var.Benim için en anlamlısı bugün sizlerin bu arenada toplanması aynı yüreği paylaşması ve aynı hedefte toplanmasıdır.Bu gün yine bir çok şehit verdik.Bu ülkeye ve şehit olan çocuklarımıza yazık. İşte bizim Yörük’e ve Yörük kültürüne bunun için ihtiyacımız var .Birliğimize dirliğimize,Cumhuriyetimize,Demokrasimize,Atatürk’ümüze ,Laikliğimize ve Milli birliğimize uzanan haince saldırıyı ve hainleri kınıyor karşılarında dimdik ayakta olduğumuzu ve beraber olduğumuzu bütün dünyaya ilan ediyoruz.
Bu duygularla katılan tüm boğa sahiplerimize ve sizlere tekrar teşekkür ediyor güreşecek boğalarımıza ve sahiplerine başarılar diliyorum”dedi
Yapılan güreşlere Ören Doğa Sporları Derneği üyeleri de paraşüt gösterisi yaparak destek verdi.