ERKAN UYSAL BRONZ MADALYA İLE DÖNDÜ

11.10.2016


Milas Belediyesinde zabıtası memuru olarak görev yapan milli güreşçi olan Erkan Uysal, mesai saatleri haricinde sıkı bir hazırlık dönemi geçirerek katıldığı Polonya’daki Dünya Veteranlar Güreş Şampiyonası’nda dünya 3.’ü oldu. Milli güreşçinin başarısı Milas’ta büyük bir sevinçle karşılandı.
 Polonya’nın Walbrzych şehrinde düzenlenen güreş şampiyonasında dünya üçüncülüğü başarısını elden Milaslı milli takım sporcusu 45 yaşındaki Erkan Uysal ;  “Polonya´da yapılan 35 yaş üzeri Veteranlar Dünya Şampiyonası’nda ülkemiz ve Muğla Milasımız en iyi şekilde temsil etme gururunu yaşadım. Serbest sitilde, 76 kilogramda mücadele verdiğim şampiyonada rakiplerimi bir bir devirerek dünya üçüncüsü olarak bayrağımızı dalgalandırdım. Dünya üçüncüsü olarak bronz madalya ile ülkeme dönmenin tarifsiz sevincini yaşıyorum. Bu şampiyonaya katılmamda her zaman maddi-manevi desteklerini esirgemeyen, yanımda olan Milas Belediye Başkanım Sayın Muhammet Tokat’a ve bana destek olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.
GÜREŞ SERÜVENİNİ MADALYALARLA SÜSLÜYOR
Aynı zamanda Milas Belediyesinde zabıta memuru olarak görev yapan Uysal, mesai saatleri haricinde yaptığı sıkı idmanların ardından katıldığı şampiyonalarda 27 yıllık güreş serüvenini madalyalarla süslüyor. Geçtiğimiz yıl Atina’da düzenlenen Veteranlar Dünya Güreş Şampiyonası’nda dünya dördüncüsü olan başarılı güreşçi, 12 ay aranın ardından derecesini yükselterek dünya üçüncülüğünü Türk milletine armağan ettiğini söyledi. 
Şampiyona öncesinde Polonya’nın şartlarına uygun bir şekilde yüksek rakımlı çam ormanlarında çalıştığını belirten Uysal, mesai bitiminde Mehmet Güçlü’nün ismini taşıyan güreş eğitim merkezi minderlerinde yaptığı idmanlarda kendisini çalıştıran güreş antrenörü Mehmet Yıldırım’a ve ülkemizi şampiyonalarda temsil temsil etmiş olan bir diğer isim Mustafa Güçlü’ye ve güreş antrenörü Mehmet Karabaş’a teşekkür etti.