MİLAS BELEDİYESPOR KARATE TAKIMI MADALYAYA DOYMUYOR.

12.10.2016


 MİLAS BELEDİYESPOR KARATE TAKIMI MADALYAYA DOYMUYOR.

 
Şimdiye kadar katıldıkları tüm turnuvalardan madalya ve kupalar kazanarak büyük başarılara imza atan Milas Belediyespor Karate takımı Fethiye’den 2 altın 4 gümüş 6 bronz madalya ile döndü
 
Eski Muğla Karate İl Temsilcisi Rahmetli Behçet Andaç Peker anısına  8-9 Ekim tarihleri arasında Muğla’nın Fethiye ilçesinde düzenlenen İller arası karate turnuvasına katılan Milas Belediyespor  Karate takımı 2 altın, 4 gümüş 6 bronz madalya kazandı.
 
Antrenörleri Gazi Mustafa Yazıcıoğlu önderliğinde   25 sporcu ile turnuvaya katılan Milas Belediyespor Karate takımı ayrıca kumite maçlarında  2000-2001 doğumlu Kızlarda 2.’lik  , 2002-2003 doğumlu Erkeklerde ise 1.’lik kupasını Milas’a kazandırdı.
 
Bir birinden zorlu ve çekişmeli geçen karşılaşmaların ardından  Mustafa Çağan Kırşen ,
İbrahim Çevik altın , Sevginur Buldan,Öner Mustafa Kıran,Elvan İrkem,Havva Büşra Aydın gümüş , Dilşah Çelebi,Sıla Atak,Zihni Yağız Demir,Oğuzhan Sabaz,Batuhan Taşdöğen ve
Rümeysa Sabaz da bronz madalya almaya hak kazandılar.
 
 
 Turnuva kazandıkları madalyaları Milas’a getirmekten mutlu olduklarını belirten karate takım antrenörü Gazi Mustafa Yazıcıoğlu ;“Hem madalya sayısı, hem organizasyon, hem de takımımızın organizasyonlara katılımı açısından oldukça verimli bir yıldı. Bu bakımdan mutluyuz. Bu turnuvada da sporcularımızın kürsüye çıkmak için verdiği amansız mücadeleden dolayı hepsine kutluyorum.Gösterdikleri performanslar bizi çok memnun etti. Tüm sporcularımızı tebrik ediyorum”dedi.