HASANLAR MAHALLESİNDE TOPRAK YOL KALMADI

13.10.2016


 Milas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından kırsal mahallelerde başlatılan yolların stabilize çalışmalarının ardından  kilit parke taşı döşeme çalışmaları devam ediyor.

Fen İşleri ekiplerince , Hasanlar mahallesinde başlatılan  kilit parke döşeme çalışmaları kısa sürede tamamlanarak mahalle halkının hizmetine sunuldu.Tüm ara sokakları parke taşı ile döşenen Hasanlar mahalle sakinleri çalışmalardan memnun. Milas Belediyesi ilçenin tüm kırsal mahallelerinde başlattığı kilit parke döşeme çalışmalarını yıl sonuna kadar tamamlayacak ve halkın kullanımına sunacak.
Yürütülen çalışmalar hakkında açıklama yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ;
“Kırsal mahalle  ziyaretlerimiz sonrası 132 mahallemiz için çalışmalara başlanması yönünde talimatlar verdik. Bu talimatlar içinde, mahalle içi yol yapımı, çocuk parkı, meydan düzenlemesi, kilit parke taşı döşenmesi,alt yapı,mezarlık ve ova yollarının  bakımları vardı. Ayrıca bizim görev ve sorumluluk alanımız dışında olmasına rağmen Camilerimizin ve okullarımızın bahçe düzenlemesi ve bahçe duvarlarında da çalışmalar yaptık.Hizmet alanlarımızın genişlemesine rağmen gelirlerimizin neredeyse yarı yarıya azalmasını bahane olarak göstermedik. Kendi kaynaklarımızı kendimiz yaratarak hizmetlerimizi eksiksiz yerine getirmeye çalışıyoruz. Şu ana kadar elimizin değdiği mahallelerimiz daha da güzelleşti. Mahalle sakinlerimizin hizmetlerimizden duyduğu memnuniyeti gördükçe bizler de mutlu oluyoruz. Zaman zaman da eleştiriler alıyoruz. Neden bizim mahalleyi yapmadınız diye. Sizler de takdir edersiniz ki 132 mahallede aynı anda çalışma yapmamız mümkün değil. Bizler de kendimize bir program çıkardık. Bu program kapsamında çalışmalarımız devam ediyor. Ama kimse merak etmesin, tüm mahallelerimiz hizmetlerin tümünü alacak”dedi.