Milas Belediyesi engellilere yönelik uygulamasıyla takdir topladı.

13.10.2016


 Milas Belediyesi engellilere yönelik uygulamasıyla takdir topladı.

Belediye, ilçede yer alan okul ve park alanlarına engelli vatandaşların rahatlıkla kullanabileceği engelsiz tuvalet yaptırıyor.
Milas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, "Engelsiz Milas" için örnek bir çalışmaya imza attı. Engelli vatandaşların önündeki engelleri kaldırmayı kendine hedef koyan Milas Belediyesi, ilçede yer alan parkların ve okulların bir kısmına engelli bireylerin rahatlıkla kullanabileceği engelsiz tuvalet kazandırdı.Sakarya İlkokulu ve Erdal Çerci parkı içinde bulunan tuvaletlerde çalışma başlatan Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı Acil Hizmet Birimi ekipleri mevcut tuvaletleri modernize ederek engelli bireylerin kullanabileceği duruma getirdi.Başlatılan çalışma ilçe içerisinde bulunan diğer parklarda da uygulanacak.
Engelli vatandaşların Milas’ta daha rahat yaşamaları için her şeyi yapacaklarını belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Milas Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımızın bu şehirde daha rahat yaşaması için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Şuan iki noktada engelli  tuvaletlerimiz vatandaşlarımızın hizmetine girdi. İlerleyen zamanlarda ilçemizin tüm parklarına engelli  tuvaletlerini yapmaya devam edeceğiz. Her zaman dediğimiz gibi; Engelsiz Milas için hep birlikte çalışıyoruz” diye konuştu.