PARK BAHÇE MÜDÜRLÜĞÜNDEN BAŞARILI ÇALIŞMALAR

13.01.2017


Milas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü mahallelerde yürüttüğü çim biçme, ağaç budama ve sulama,mesire alanları,çocuk oyun parkları,meydan düzenlemeleri gibi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Muhtarların ve vatandaşların dilekçeleri doğrultusunda hazırlanan programa göre  Müdürlük ekiplerince çalışma başlatılan mahallelerden olan Çınarlı mahallesinde Köy kahvesi,Doktor muayene odası,meydan düzenlemesi ve Çocuk oyun parkı, Epçe mahallesinde ise çocuk oyun parkı kurum çalışmaları  tamamlandı.
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat tarafından mahallelerde gerçekleştirilen talep toplama gezileri sonrası muhtar ve vatandaşların isteği doğrultusunda çalışma programı oluşturan Park ve Bahçeler Müdürlüğü kırsal mahallerde çok kapsamlı çalışma başlattı.Meydan düzenlemesi,mesire alanları,muhtarlık binası bakım onarımı,köy kahvesi tadilatı,Atatürk büstleri tamiratı ve yeni çocuk oyun alanları yaratılması gibi bir çok çalışmayı bir arada sürdüren Müdürlük ekipleri kırsal mahallelerin adeta cehresini değiştirmeye başladı.
Şimdiye kadar 100 kırsal mahalleye çocuk oyun barkı kuran ekipler son olarak ta  Epçe ve Çınarlı mahallesinde başlattığı çalışmaları tamamladı. Mahallede başlatılan meydan düzenlemesi,çocuk oyun parkı kurulması,muhtarlık binası ve doktor muayene odası bakım onarım çalışmalarını yerinde inceleyen ve  Park ve Bahçeler Müdürü Mustafa Çoban’dan bilgi alan Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz;
 ”Milas Belediyesi olarak her mahalleye bir çocuk parkı kazandırmayı hedefliyoruz.Şimdiye kadar 114  kırsal mahallemizin 100 tanesine çocuk parkı kazandırdık. Başkanımız Muhammet Tokat ile yaptığımız mahalle gezileri esnasında Muhtarlarımızın taleplerine göre isteklerini imkanlarımız doğrultusunda yerine getirmeye çalışıyoruz. Amacımız 114 mahallemizin tamamına çocuk oyun parkı kazandırmak”dedi.