ÇALIŞMALARINI KONSER İLE TAÇLANDIRDILAR.

14.01.2017


 Milas Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu bir yıllık  çalışmasını  yeni yıl konseri ile taçlandırdı.

13 Ocak Cuma günü Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda düzenlenen  ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği yeni yıl konserini Milas Kaymakamı Eren Arslan,Belediye Başkanı Muhammet Tokat,Başkan Yardımcısı Faik Karagöz ve Belediye Meclis üyeleri de beğeniyle izledi.
33 kişinin görev aldığı ve iki bölümden oluşan konserde  Denizli,Aydın,Diyarbakır,Trabzon,Eskişehir gibi Türkiye’nin çeşitli yöresine ait 29 türkü seslendirildi.Koro ve solo olarak icra edilen eserlerin seslendirildiği konser, protokol üyeleri ve vatandaşlar tarafından beğeniyle izlendi.
Konser sonu sahneye çıkan Milas  Kaymakamı Eren Arslan Ve Başkan Muhammet Tokat koro şefi Ahmet Algur’a ve Türk Halk Müziği Topluluğu üyelerine teşekkür ederek çiçek ve plaket takdim ettiler.
Kısa birer konuşma da yapan Arslan ve Tokat şunları söylediler.
 Başkan Tokat ; “Koromuza teşekkür ediyorum.Söylenmesi ve çalınması bir birinden zor eserleri gayet başarılı bir şekilde icra ettiniz sizleri tebrik edip teşekkür ediyorum.Zor günler geçirdiğimiz şu günlerde dinlemeye gelen insanlara neşe ve yaşam sevişçi kattınız.Bu akşam kültür ve sanat hayatını çanlı tutmak için çanla başla çalışan birer nefersiniz bu anlamda da sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır.
Gerek şefimiz Ahmet Algur olsun gerekse saz ve ses üstatlarımız günlük hayatlarından zaman ayırıp öz veri ile çalıştılar ve bizlere bu güzel konseri hazırladılar. Ben bundan sonraki çalışmalarında da başarılar diliyor ve tüm topluluk üyesi arkadaşlarımıza teker teker teşekkür ediyorum” dedi.
Başkan Tokat’ın ardından söz alan Milas Kaymakamı Eren Arslan ise ;”Bu akşam bütün bir haftanın yorgunluğunu atmamızı sağlayan ve bizi değişik duygularla memleketimizin dört bir köşesinde dolaştıran güzel türkülerle buluşturan koro üyelerimize bende teşekkür ediyorum.
Türküler yaşam biçimimiz,duygularımız,sevinçlerimiz,hüzünlerimiz,bizi biz yapan önemli değerlerimizden ve hazinelerindendir.Bu akşam bize bu hazineleri sunan değerli hocalarımıza ve türkülere gönül verip zaman ayıran amatör duygularını profesyonelce sergileyen bütün solist ve koro üyelerine ,değerli saz üstatlarına bende çok teşekkür ediyorum”dedi.
Konser çekilen hatıra fotoğrafları ardından sona erdi.