MİLAS BELEDİYESİNDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI.

20.01.2017


Milas Belediyesi ve DİSK Genel- İş arasında  173 personeli kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.
DİSK Genel- İş Muğla Şube Başkanı Uzay Kocabaş ile Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, başkan yardımcılar ve İşyeri temsilcilerinin katılımıyla toplu sözleşme imzalandı. İmzalanan sözleşme 1 yıllık süreci kapsıyor ve  173 çalışan sözleşmeden faydalanacak.
Başkan Muhammet Tokat, imza töreninde yaptığı konuşmada, “Çalışanlarımızın mutluluğu için biz imkanlarımız çerçevesinde gerekli desteği her zaman veriyoruz. Sendikamız ile sağduyu, karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesinde görüşmelerimizi tamamladık. Toplu sözleşme sürecinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum, sözleşmenin tüm işçi arkadaşlarımıza, belediyemize ve sendikamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Sözleşmeyi karşılıklı anlayış ile tamamladıklarını kaydeden DİSK Genel-İş Sendikası Muğla Şube Başkanı Uzay Kocabaş, "Toplu iş sözleşmesi görüşmelerimiz iki tarafında yapıcı tutumuyla sonuçlandı. 01.01.2017 tarihinden geçerli olacak şekilde imza altına alınan sözleşme 1 yıllık süreyi kapsıyor. Başkanımız Muhammet Tokat’a işçilerimiz adına teşekkür ediyorum" dedi.