HEPİMİZ BİRER ENGELLİ ADAYIYIZ

24.01.2017


 Milas Belediyesi, sosyal belediyecilikteki atılımını her geçen gün artırıyor. Geçen yıllarda da onlarca engelli vatandaşa tekerlekli sandalye yardımında bulunan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, 1 vatandaşın daha bu konuyla ilgili talebini yerine getirdi. 

Ekipler tarafından yapılan alan çalışmaları esnasında tespit edilen, yada  Müdürlüğe başvuran vatandaşların taleplerini değerlendiren Sosyal Yardım işleri Müdürlüğü tekerlekli sandalye dağıtımını periyodik olarak devam ettirecek.Tekerlekli sandalye için başvuran vatandaşlardan fakirlik belgesi, ikamet aderesi ve doktor raporu isteneceğini belirten Sosyal Yardın İşleri Müdürü Bekir Güney; Doktor raporunda tekerlekli sandalye kullanabilir ibaresinin olması gerektiğini söyledi.
Vatandaşların hangi alanda ne ihtiyacı olursa olsun Milas Belediyesi olarak bu ihtiyaçlarını karşılamaya gayret gösterdiklerini anlatan Belediye Başkanı Muhammet Tokat, "Sosyal yardım alanında Milas Belediyesi olarak yardım ve desteklerimizi her geçen gün artırarak devam ettiriyoruz. Aslında hepimiz birer engelli adayıyız. Sosyal belediyecilik anlamında engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmanın gayreti içersindeyiz”dedi.
Tekerlekli sandalyelerine kavuşan vatandaşlar ise Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat başta olmak üzere tüm ilgililere teşekkür ettiler.