MİLAS KENDİ ÇİÇEKLERİNİ YETİŞTİRİYOR

31.01.2017


Milas Belediyesi, kendi kurduğu seralarda çeşitli türlerden binlerce kışlık ve yazlık çiçek üretmeye devam ediyor.
Milas Belediyesi, ilçenin daha yaşanabilir bir mekana kavuşturulması için tesis ettiği park ve yeşil alanların düzenlenmesinde kullanılan başta mevsimlik çiçek ve çalı grubu bitkiler olmak üzere birçok süs bitkisinin üretimini kendi kurduğu serada yapıyor.
HEM EKONOMİK HEM DAYANIKLI
Serada üretilen mevsimlik çiçek ve bitkiyle parklar, caddeler ve refüjler süsleniyor. Seralarda yetişen çiçekler arasında Menekşe, Papatya, Şeker tabağı, Çuha Çiçeği, Aslan ağzı ve Ankara çiçeği gibi ilgi çeken bitkiler de yetiştiriliyor. Belediyenin kendi serasında üretilen çiçekler belediyeye hem ekonomik yönden kazanç sağlarken hem de belediyede görevli ziraat mühendisleri kontrolünde yetiştirildiği için daha dayanıklı oluyor.Sera alanını gezerek yetiştirilen çiçekler hakkında Park ve Bahçeler Müdürü Mustafa Çoban’dan bilgi alan Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz;” İlçemizin ve mahallelerimizin tamamında park ve yeşil alan çalışmalarımız devam ediyor.Yaptığımız çalışmalarda maliyetler ciddi rakamlara ulaşıyor.Hedefimiz maliyetleri en aza indirmek”dedi.
“DAHA YEŞİL VE DAHA GÜZEL BİR MİLAS”
 
Milas Belediyesi seralarında mevsimlik çiçek üretildiğini dile getiren Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Park ve Bahçe Müdürlüğümüzün alanını genişleterek seralar kurduk. Burada kendi çiçeğimizi kendimiz üretiyoruz. Kış ayları için düşündüğümüz  menekşe Çuha çiçeği ve çalı grubu bitkilerimizin şuan üretimi yapıldı ve dikime hazır. Amacımız hem maliyetleri daha aşağıya çekmek hem de daha geniş bir alanda vatandaşımıza güzel bir görsel sunmak. Daha yeşil ve daha güzel bir Milas  için çalışıyoruz” dedi.