ELDEN ELE PROJESİ İLE YÜZLER GÜLÜYOR

03.02.2017


 ELDEN ELE PROJESİ İLE YÜZLER GÜLÜYOR

Milas Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan Elden Ele projesi kapsamında yürütülen çalışmalarla İlçede bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşlara çeşitli yardımlarda bulunuluyor.

Milas’taki Hayırsever vatandaşlar ile ihtiyaç sahibi aileler arasında köprü görevi görmek adına Milas Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü’nce yürütülen Elden Ele projesi birçok ailenin yüzünü güldürüyor.

Milas Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğünce yapılan açıklamada;

Yapılan uygulamada; toplanan eşyaların öncelikle temizlik ve kullanılabilirlik göz önünde bulundurularak tasnifi yapılmakta ve belli bir düzen içerisinde yerleştirilen eşyalar dağıtıma hazır hale getirilmektedir. Projeden Belediyemizden aceze yardımı alanlar ve ihtiyaçları doğrultusunda muhtaçlıklarını belgeleyenler ücretsiz yararlanmaktadır.

Bu uygulamayla hedefimiz toplumsal dayanışmayı teşvik etmek, Milas için Belediyemizin sosyal projelerinde çalışacak gönüllü hareketi başlatacak ilk adımı atmaktır.

Projemizin uygulamaya geçtiği günden buyana başta giyim eşyası olmak üzere, yatak, baza, kanepe ev gereci, beyaz eşya ve evlenecek çiftlere gelinlik yardımında bulunulmuştur.Yardımsever aileler tarafından büyük ilgi gören projemiz için duyarlılıklarından dolayı halkımıza teşekkürü bir borç biliyoruz”.denildi