HOŞGELDİN BEBEK PROJESİ 1 YAŞINDA

01.03.2017


Milas Belediyesi´nin ´Hoşgeldin Bebek´ projesi birinci yılını tamamladı.
Milas Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yıl hayata geçirilen projenin 1. yılı Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat , Bebekler ve ailelerinin katılımı ile Başkanlık makam odasına kutlandı.Yaklaşık 15 ailenin bebekleri ile katıldığı  kutlama toplantısında açıklama yapan Zeynep Mat ailelere hoş geldiniz diyerek başladığı sözlerinde ;Milas Belediyesi Başkanlık odası tarihinin en renkli günlerinden birini yaşadığını belirtti.
Mat; “Sosyal sorumluluk projesi olarak başlattığımız “Hoşgeldin Bebek”projesinin ilk bebekleri ile bir aradayız.Yerel yönetimler, vatandaşların doğumundan ölümüne kadar olan süreçte devamlı iç içe ve birlikte oldukları ,hizmet aldıkları kurumlardır.Buradan hareketle Hoş geldin Bebek projesini başlattık. Ziyaret esnasında Hemşiremiz ve Gıda Mühendisimiz ile ailelere yeni doğan,loğusa bakımı,anne sütünün önemi ve faydaları,ek gıdalara başlama,sağlıklı beslenme ve yeni doğan dönemindeki sık görülen rahatsızlıklar hakkında bilgilendirmeler yaptık.Bu zamana kadar geçen bir yıllık sürede 132 mahalleye eşit hizmet anlayışıyla 1200 bebeğimizi ziyaret ettik.Bu bebeklerin 620 tanesi kız ,580 tanesi ise erkekti.Toplam bebeklerimizin içerisinde 22 tanede ikizimiz var. Bu proje Belediyemizin projelerinden sadece bir tanesi.Bu projenin devamı olarak ta bebeklerimiz için bir hatıra ormanı kuruyoruz.Milas’ımız için çalışıyoruz ve her zaman yanınızdayız”dedi
 
‘Hoşgeldin Bebek’ projesi kapsamında yapılan çalışmalarda, Belediyeye yeni bağlanan mahallere de ekiplerin gittiğini kaydeden Mat, “30 Mart 2014’te yapılan seçimlerle birlikte belediyemize 5 belde ve 114 köy, mahalle olarak bağlandı. Yaptığımız tüm hizmet ve yatırımlarda yeni mahallelerimize öncelik veriyoruz. Fiziki hizmetlerle birlikte sosyal projelerimizi de yeni mahallelerimizde uyguladık. ‘Hoşgeldin Bebek’ projesi kapsamında ekiplerimiz, merkeze uzak olan bu mahallelerimizde de projeyi hassasiyetle uyguluyorlar” dedi.Etkinlik bebeklere çeşitli hediyeler verilmesi ve toplu fotoğraf çekimi ardından son buldu.