MART AYI MECLİS TOPLANTISI

06.03.2017


 Milas Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısını tamamladı.

9 ana 2 de ek gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısına Melih Aslangiray,Tevfik Kırçın raporlu,Zeliha Arpazlı,Hayri Balcı mazeretli olarak katılmadı.
Gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmeden önce Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat geçtiğimiz günlerde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan meclis üyesi Melih Aslangiray’a geçmiş olsun dileklerini ileterek sağlık durumu hakkında bilgi aktardı.Tokat ayrıca Türkiye Voleybol 2. Liginde mücadele eden Milas Belediyespor Voleybol takımının grubundaki maçları lider olarak tamamladığını,Ankara ve Konya’da oynanacak Play Off maçları sonucunda 1. Lige çıkacaklarını belirterek destek olan meclis üyelerine teşekkür etti.Tokat son olarak 8.Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarının başarıyla tamamlandığını 9 Mart Perşembe günü ise Yapı ve Dekorasyon fuarının açılacağını söyleyerek tüm meclis üyelerini davet etti.
Başkan Tokat’ın açıklamalarının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.Gündemin 2. Maddesinde yer alanBurgaz mahallesi suçum mevkiinde kayıtlı 779 ada 2 parselde kayıtlı 4944,48m2 lik taşınmazın 2 yıl süre ile Milli Eğitim Bakanlığına tahsisi oy birliği ile kabul edildi.Gündemin 3,4,6,7 ve 8. Maddeleri ilgili imar komisyonlarına havale edilirken 5. Maddede yer alan Mülkiyeti Milas Belediyesine ait Çamlıbelen mahallesindeki 312,24 m2 lik taşınmazın 10 yıl süre ile Muğla Büyükşehir Belediyesine tahsisine karar verildi.
Gündemin 9. Maddesinde yer alan ve geçtiğimiz mecliste komisyona gönderilen  a,b,c,d,e,f,g,h,i,j ve k bentlerinde yer alan İmar Komisyon Raporlarının okunmasının ardından bazı maddeler uygun bulunurken bazı maddelerde red edildi.
Ek gündem maddesinin 1. sırasında bulunan tam zamanlı Avukat çalıştırılması konusu tüm meclis üyelerinin oyu ile kabul edildi.2. ek gündem maddesinde bulunan Büfe Komisyon Üyesi seçilmesi konusunda ise mevcut komisyonda bulunan  Ahmet Kılbey,Ece Gülen,Gülşen Gökçe,Ayşegül Semercioğlu ve İlhan Şimşek isimlerinin devam etmesine oy birliği ile kabul edildi.
Mart ayı olağan meclis toplantısı dilek ve görüşlerin dinlenmesinin ardından sona erdi.