BAŞKANLAR KIRSALA İNDİ

08.03.2017


 BAŞKANLAR KIRSALA İNDİ

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Büyükşehir Belediyesi’nin 3 yılda yaptığı hizmetler ve 2017 yılında yapacağı yatırımları anlatmak üzere, Milas’ta basın mensupları ve muhtarlarla bir araya geldiği toplantı sonrası bir takım temaslarda bulundu.
Düzenlenen bilgilendirme  toplantısının ardından Başkan Gürün, Başkan Tokat, belediye meclis üyeleri ve birim amirleri ilçe merkezinde ve kırsal mahallelerde ziyaretler gerçekleştirerek, vatandaşlarla bir araya geldiler.
 
 İlk önce Milas esnafı ve vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Gürün ve Tokat daha sonra Türk Hava Kurumu Milas Şube Başkanı Ahmet Demirkol, Muharip Gaziler Derneği Milas Şubesi,Cumhuriyet Kadınları Derneği ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni ziyaret ederek sohbet etti.Gürün ve Tokat burada yaptıkları açıklamada, Türkiye’nin gündeminde bulunan Referandum seçimine değindiler.
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Osman Gürün ve Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve beraberindeki heyet daha sonra sırasıyla Karacahisar,Çamköy,Çamovası ve Koru mahallelerinde muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya geldiler.Gürün ve Tokat’a ziyaret ettikleri mahallelerde ilgi oldukça fazlaydı.Mahalle sakinleri Gürün ve Tokat’ı çiçeklerle karşıladı.
Ziyaret esnasında kısa açıklamalar yapan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün,3 yıl içerisinde kırsal mahallelerde  yaptıkları hizmetleri ve 2017 yılı içerisinde hayata geçireceği projeleri anlattı. Gürün; “Kırsal mahallelerimizde yapmayı planladığımız çalışmaları Milas Belediye Başkanımız Muhammet Tokat ile beraber programlıyoruz. Beraberce uyum içerisinde çalışıyoruz. Ben Muhammet Başkanımla çalışmaktan çok memnunum.2017 yılı içerisinde de yine beraberce yaptığımız program dahilinde kırsal alanlardaki çalışmalarımız sürecek” dedi.
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat da; “Daha önceki ziyaretlerimde 2016 yılının Muğla Büyükşehir Belediyemiz ile beraber kırsal mahallelere hizmet yılı olacağını söylemiştim.Son bir yıl içerisinde Büyükşehir Belediyemiz ile yaptığımız hizmetlerimiz ortada. Milas Belediyesi olarak ekonomik zorluklar çeksekte kırsal mahallelerimizdeki hizmetlerimizi ara vermeden sürdürdük.Milas Belediyesi olarak Osman başkanımla çalıştığımız için şanslıyız.Beraberce, ortak akıl neticesinde hizmetlerimizi sürdürüyoruz. 2016 yılında yaptığımız çalışmalar ortada; 2017,2018 yıllarında da hizmetlerimiz sürecek.2019 yılı sonuna kadar mahallelerimizdeki değişimi görecekseniz”dedi.
Başkan Gürün ve Tokat, mahallelerde referandum konusunda da açıklamalarda bulundular.
“Bu referandum herhangi bir parti ve anlayış meselesi değil” diyerek sözlerine başlayan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Ülkenin bekasını, bizden sonraki nesilleri ilgilendiren bir durum.Bunu halka somut olarak, ayrıntıya boğmadan, temel hususlarıyla anlatmaya çalışıyoruz.2010 referandumunu yapan irade 6 yıl sonra tekrar bir referandumu önümüze koyuyor.2010 referandumunda evet denilecek maddeler vardı. Ama şu düzenlemede, içerisinde evet denilecek tek madde yok.Vatandaşımıza bunu bu şekilde anlatmalıyız.Bu, partiler üstü bir durum.Bir parti yarışı halinde bakmamalıyız”dedi.
 Başkan Tokat’ın ardından söz alan ve Türkiye’nin içinde bulunduğu bu ortamda seçime gitmenin yanlış olduğuna değinen  Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün de“Terör almış başını gidiyor; Suriye’de savaş içindeyiz. Ekonomimiz düzgün gitmiyor.Bu referandum için niye acele ediyoruz? Anayasa değişikliği ciddi bir mesele; bir kişi istiyor diye yasa değişmez ve bu kadar güç bir kişiye verilemez.Biz Türkiye’nin içinde bulunduğu sorunları halledelim. Sonra Anayasa değişikliği için oturur tekrar konuşuruz. Belkide ortak noktada buluşuruz, referanduma da gerek kalmaz” dedi.