K HARFİ YETERLİDİR

29.03.2017


Milas Belediyesi tarafından düzenlenen tiyatro etkinliğinde, “K harfi yeterlidir” adlı tek kişilik oyun, 28 Mart 2017 Salı akşamı saat 20’de Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonunda sahnelendi. Utku Erişik’in Sinan Meydan’ın yapıtından uyarlayıp oynadığı oyunun ayakta alkışlandı.Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat,Belediye Başkan yardımcıları Zeynep Mat,Faik Karagöz,Meclis üyeleri ve tiyatro severler tarafından izlenilen oyun büyük beğeni topladı.
Dakikalarca ayakta alkışlanan oyun sonunda sahneye çıkan ve aynı oyunun Milas’a bağlı 5 beldede daha sergilemek istediklerini belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; Cumhuriyet Kadınları Derneği ve Atatürkçü Düşünce Derneği Milas şubelerince organizasyonları ile  Milas’a gelen Utku Erişik’in daha önceki oyununu izleyememiştim.Bu gün izlediğim performans muhteşemdi.Özellikle gençlerin Atatürk’ü gerçeği ile anlaması açısından bu oyunu muhakkak izlemesi gerekli.Önümüzdeki günlerde sizleri Milas’lılarla tekrar buluşturmak adına bu oyunu 5 beldemizde daha sergilemek istiyoruz.Ben bu muhteşem performans ve güzel oyununuz için sizlere teşekkür ediyorum”ifadelerini kullandı.
Oyun Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün imzasında yer alan K harfine ithafen hazırlanmış. “Belgelerin ışığı tiyatro sahnesini aydınlatıyor . Tarihin sanatla dansı yalanlara karşı AKL-I KEMAL gerçeğini doğuruyor …” sözleriyle dikkat çekilen oyun, Tarihçi Sinan Meydan’ın, ülkemizin içinde bulunduğu tabloya Mustafa Kemal Atatürk’ün, imzasındaki harfleri kastederek, şu tepki mesajı ekseninde kurgulanmış: “Şimdilik bir K harfi yeterlidir. Bana vaat ettiğiniz işler yapılıp bitirildikten sonra imzamın kalan kısmını tamamlarım …”