BELEDİYE ÜRETİYOR, TASARRUF EDİYOR.

06.04.2017


 Milas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü  başarılı çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri  kendi sera alanında ürettiği çiçekleri  ilçenin her noktasına dikerken  yine kendi atölyesinde imal ettiği bank ve oturma gruplarını parklara monte etmeye devam ediyor. Milas Belediyesi her alanda kapsamlı bir şekilde hizmetlerini sürdürüyor. Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyet sürdüren Marangoz atölyesinde üretilen Piknik masaları ve oturma grupları Milas’ın her yerinde göz kamaştırıyor. 
Maliyetleri en aza indirme adına başlatılan bu çalışmalara bir yenisini daha ekleyen Park ve Bahçeler Müdürlüğü şimdide kendi imal ettiği yeni nesil piknik masalarını ilçe genelindeki mesire alanlarına monte etmeye başladı. İlk olarak Kaymakkavağı mesire alanına monte edilen piknik masaları piknik yapmaya gelen vatandaşlar tarafından beğeni ile karşılandı.
Marangozhanede başta şehrin çeşitli noktalarına yerleştirilen banklar, piknik masaları, ahşap dinlenme yerleri, ve kamelya gibi birçok ürünün üretildiğini kaydeden Park ve Bahçeler Müdürü Mustafa Çoban ;
“Çoğu ürünü başkalarına yaptırmak yerine, kendi personelimizle, kendi imalathanelerimizde yapıyoruz. Böylece belediye bütçesine tasarruf sağlıyoruz.  Bu ürünleri piyasadan almaya çalışırsanız en az 2–3 katı ücret ödersiniz. Hizmet alanımızın geniş olması  ve  ürettiğimiz bu ürünlerin sayıca çok olmasını da hesap edersek, son derece büyük bir tasarruf elde ediyoruz. Bu tasarruftan kazandığımız parayı da başka bir hizmet sunumuna aktarıyoruz” ifadelerine yer verdi.