MİLAS BELEDİYESİ KİMSESİZLERİM KİMSESİ OLMAYA DEVAM EDİYOR

06.04.2017


Milas Belediyesi, hasta, yaşlı ve engelliler başta olmak üzere ihtiyaç sahiplerine yönelik hayata geçirdiği sosyal projelerle, kimsesizlerin kimsesi olmaya devam ediyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen gerek  “Elden Ele” projesi  gerekse   nakdi ve aynî yardımlara kadar, her zaman ihtiyaç sahiplerinin yanında olan Milas Belediyesi, sosyal belediyecilik alanında da örnek çalışmalara imza atıyor.
Yapılan alan çalışmaları ile Milas’a bağlı Menteş mahallesinde tespit edilen kimsesiz,yaşlı ve yatalak hastası olan yaşlı teyzeye de el uzatan Milas Belediyesi ,yaşlı teyzenin evini Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekiplerince temizleyip yeniden yaşanılır hale getirdi.
Hayırsever vatandaşlarla ihtiyaç sahibi vatandaşlar arasında köprü görevini de üstlenen Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, hayırseverlerin bağışladığı kullanılır durumdaki eşyaları ailelere dağıtmanın yanı sıra yine ihtiyaç sahibi ailelere kışlık yakacak yardımlarında da bulunuyor.İlçe genelinde tespit edilen yardıma muhtaç öğrencilere kırtasiye ve okul çantası yardımında bulunan Milas Belediyesi Ramazan ayı içerisinde düzenlediği iftar yemekleri ile sosyal belediyecilik örneği sergiliyor.
 
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Belediyesi´nin modern kent olma yolundaki büyük projelerini hayata geçirirken, sosyal ve kültürel etkinliklere de ağırlık verdiklerini söyledi. Başkan Tokat, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü´ne müracaatta bulunan vatandaşlara, ihtiyaçları doğrultusunda her türlü kolaylığın sağlandığını, gıdadan,yakacağa, giyim malzemesinden, eğitim yardımlarına, asker ailelerine yapılan para yardımlarına kadar pek çok alanda ihtiyaç sahiplerinin yanında olduklarını belirtti.
Başkan Tokat, önümüzdeki dönemlerde sosyal projelere daha çok ağırlık vereceklerini de sözlerine ekledi.