MUÇEP ZİYARETİ

07.04.2017


 Muğla Çevre Platformu ( MUÇEP ) Başkan Tokat’ı makamında ziyaret etti.

Çevre  ve Şehircilik Bakanlığı tarafından doğal SİT alanlarının derecelerinin değiştirilerek orman ve hazine arazilerinin imara açılmasının önünü açacak plana karşı oluşturulan Muğla Çevre Platformu (MUÇEP) Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret ederek yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aktardı.
Amaçlarının; Muğla Bölgesinin yönetim planlarının, yaşam kaynağımız olan doğanın geri dönüşü olmayan şekilde tahrip edilmesine yol açmadan, kamu kuruluşlarının, yerel yönetimlerin, halkın, uzman kuruluşların, sivil toplum örgütlerinin, bilim çevrelerinin katılımının sağlandığı süreçlerde, ortak akılla hareket ederek,  bütüncül bir anlayışla  yeniden oluşturulması olarak belirlediklerini belirten  Mehmet Levent Öncel,Nazlı Ateş,Meliha Tekin,Ethem Güzelgün,Lon,Briet Mehmet Çisel,Abide Elbaşı ve Çoşkun Efendioğlu isimlerinden oluşan MUÇEP üyeleri Başkan Tokat’tan destek yaptıkları çalışmalar için istedi. Muğla bölgesinin doğal sit alanlarından Milas’ta kurulan (RES) Rüzgar Elektrik Santrallerine kadar bir çok konuda çalışma içerisinde olduklarını belirten platform üyeleri bu anlamda çeşitli toplantılar yaptıkları bilgisini aktardı.
 Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Tokat ;”sizler gibi doğa dostlarının hep yanında olacağım. Elimizden gelen ne varsa da yapmaya hazırım." diyerek MUÇEP’lilerin taleplerini dinledi.
MUÇEP üyeleri  Başkan Tokat’ın göstermiş olduğu duyarlılığa teşekkür ederek doğal sitler için Çevre ve Şehircilik Bakanı projeyi çektiğini açıklayana kadar çalışmalarını devam ettirecekleri aktardı. Heyet ayrıca Başkan Tokat’a Fenerbahçe atkısı hediye etti.