YEŞİL ALANLAR ARTIYOR

27.04.2017


EMEK MAHALLESİ’NE YENİ BİR PARK DAHA
 
Milas Belediyesi tarafından şehir merkezinde vatandaşların hizmetine açılan parklara bir yenisi daha eklendi. Emek Mahallesi’nde açılan, içerisinde mini futbol sahaları, çocuk oyun grupları, dinlenme alanları ve spor aletlerinin yer aldığı yeni parkın adı ise önümüzdeki meclis toplantısında belli olacak.
Milas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından şehrin hemen hemen her bölgesinde yapılan parklara yenisi daha eklendi. Çalışmalar kapsamında hiç parkı olmayan mahalle kalmadığı gibi birçok mahallede ise ikinci hatta üçüncü parklar vatandaşların hizmetine sunulmaya devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından son olarak Emek Mahallesi’ne yeni kazandırılan parkın adı ise ‘Mayıs ayı meclis toplantısında belli olacak.Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ilçeye yeni park alanları kazandırmanın yanı sıra  mevcut parklarında revizyonunu gerçekleştirip modern bir görünüme kavuşturuyor. Yapılan revizyon ile Hayıtlı mahallesinde bulunan Demokrasi parkı yeni görünümü ile mahalle sakinlerinin hizmetine sunuldu.
1.600 m2 büyüklüğünde güzel bir park
Yeni park ile ilgili bilgiler veren Milas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Mustafa Çoban; “Parkımız yaklaşık 1.600 m2 büyüklüğünde bir park olup içerisinde mini futbol sahaları, dinlenme merkezleri, çocuk oyun grupları ve spor alanları yer almaktadır. Bölgede yaşayan çocukların akın ettiği park, vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı. Çocukların oynayabileceği, gençlerin vakit geçirebileceği,mahalle sakinlerinin dinlenebileceği yeni parkımızın Emek mahallemize hayırlı olmasını diliyorum. Çalışmalarımız kapsamında mevcut parklarımızı da revize ediyoruz. Hayıtlı mahallemizdeki Demokrasi parkımızı da yenileyip modern hale getirdik.Diğer mahallelerimizde ki parklarımızda da revizyon işlemlerimiz devam edecek” dedi.
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat  ise  şu ifadelere yer verdi: “Bu parkımız ile Milas’a yeni bir yeşil alan daha kazandırmış olduk. Şu anda  yapımı devam eden de bir sürü parkımız var.  Sadece Şehir merkezinde değil Kırsal mahallelerimizde de yeni park alanları için çalışmalarımız devam ediyor.İmkanlarımız doğrultusunda Milas’ın her yerinde yeni parklar için müthiş bir çalışma içerisindeyiz. Mevcut parklarımızı da gözden geçirip modern hale getiriyoruz.Bu konuda çok yoğun çalışan başta Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.