AHMET ALGUR SON KEZ YÖNETTİ.…

05.05.2017


Her yıl düzenlenen ve geleneksel hale dönüşen Milas Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu Bahar Konseri, Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda türkü severlerle buluştu. Şef Ahmet Algur’un son kez yönettiği koro Türkü severler tarafından beğeni ile izledi. 
Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Başkan Yardımcısı Faik Karagöz, Belediye Meclis Üyeleri İlhan Şimşek , Gülşen Gökçe ve kalabalık bir dinleyici tarafından ilgi ile izlenen gecede,  bazı küçük hatalar yaşanda  da, gecenin sonunda konuşan Belediye Başkanı Muhammet Tokat, hataların hayatın tadı tuzu olduğunu belirterek; “Önümüzdeki yıllarda çok daha başarılı işlere imza atacaklarına yürekten inanıyorum” dedi.
Türkiye’nin hemen her bölgesinden seçilen 32 eserin seslendirildiği konser son kez Ahmet Algur tarafından yönetilirken, konserin son iki eserini genç müzik öğretmeni ve bundan sonra koroyu yönetecek olan Gizem Akdoğan yönetti.
Olcay Aydilek Kır, Ayşe Yıldırım, Gizem Akdoğan, Cansu Soydan, Nuray Gözel, Gönül Sandal, Ebru Karacan, Asiye Subaşı, Şengül Salım, Aybüke Sena Salım, Tebessüm Sezgin, Arzu Şafak, Hasan Salım, Mehmet Hamdi Balıkçı, Mustafa Giresun, Fuat Turan, Mustafa Şen, Buğra Türkoğlu, Ahmet Bozkurt, Şenol Sandal, Mehmet Yılmaz, Atakan Aydoğan ve İlhan Hazer’den oluşan koroya, şu isimlerden oluşan saz üstadları eşlik etti:
Şaban Türkoğlu, Erol Gülten, Şemsettin Bayram, Mustafa Özalp, Sadık Selçukkaya, Ülker Barbaros ve Hakan Kayatemur.
Konserin sonunda Şef Ahmet Algur ve koronun yeni şefi Gizem Akdoğan’a çiçek ve plaket takdim eden Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Rengarenk bir hayatı yaşamak bizlerin de hakkı ve bu akşam Şef Ahmet Algur ve arkadaşları bizlere, renkli bir akşam yaşattılar. Her şeyden önce hiçbir karşılık beklemeden özveriyle bizlere bu keyifli dakikaları yaşatan bu insanlara yürekten teşekkür ediyor ve büyük bir saygı duyuyorum. Hayatta bazen bunalımlı dönemler yaşarız ve bu bunalımları atlatmak için kimi zaman dostlara, kimi zaman gönlümüze hitap eden müziğe ihtiyacımız vardır. İşte bu gördüğünüz insanlar bugün bizleri içinde bulunduğumuz tüm sıkıntılardan alıp, başka diyarlara götürdüler. Onlara yürekten teşekkür ediyor, verdikleri emek için, sosyal hayatımıza kattıkları renk için kutluyorum” dedi.
Program, toplu hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.