BELEDİYEDEN ENGELLİLERE KOLAYLIK

09.05.2017


 Milas Belediyesi engelli vatandaşların hizmet binalarında  sıkıntı yaşamaması için bir takım düzenlemeler yaptı.

Sosyal Belediyecilik çalışmaları ile örnek projelere imza atan Milas Belediyesi engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırma adına yeni hizmetleri hayata geçiriyor. Daha önce hizmete sunduğu Engelli Nakil aracı ile vatandaşların takdirini toplayan  Milas Belediyesi şimdide Hizmet binaları,Düğün ve Toplantı salonu,Çöllüoğlu Hanı ve Engelli vatandaşların nakillerinde kullanılmak üzere 4 adet tekerlekli sandalyeli nakil aracını hizmete sunuyor.
Tekerlekli sandalyeye bağımlı olan engelli vatandaşların merdivenleri daha kolay çıkması için tasarlanan “Engelli Merdiven Aracı”ndan 4 adet satın alan Milas Belediyesi engelli vatandaşların her türlü  Belediye hizmetlerinden yararlanmasını  kolaylaştırıyor. Milas Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından hizmete sunulan yeni Engelli Merdiven araçları gerektiğinde Engelli vatandaşların nakilleri sırasında da kullanılabilecek.
.”BİRÇOK ÇALIŞMA YAPIYORUZ
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat yaptığı açıklamada ; “Bugüne kadar yaptığımız bir çok düzenleme ve çalışma ile engelli kardeşimizin hayatlarına dokunduk. Daha önce hizmete sunduğumuz Engelli Nakil aracımız vatandaşlarımız tarafından beğeni topladı. Yeni aldığımız Engelli Merdiven araçlarımız ile de yine bir çok engelli kardeşimizin hayalarını kolaylaştıracağız.Her alanda yaptığımız çalışmalarda onları unutmuyoruz. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına sahip çıkmak, doğru ve kalıcı çözümler üretmek, onların yaşama sevincini yitirmeden mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba göstermek, devlet ve toplum olarak en önemli sorumluluklarımızdan biridir” dedi.