MECLİS 2. OTURUMU TAMAMLANDI

12.05.2017


Belediye Meclisi”nin 2. Toplantısı, Şehitler İçin Saygı Duruşuyla Başladı..
 
 
Milas Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı toplantısının 2. Oturumu,  saat 10:00’da Aşkıdil Akarca Sahnesi’nde yapıldı. 9 Mayıs Salı günü toplanan meclis, 2016 Kesin Hesap Cetvelleri’nin, incelenmek ve dünkü oturumda karara bağlanmak üzere Plan Bütçe Komisyonu’na sevkedilmişti.
Çarşamba günü toplanan Plan Bütçe Komisyonu’nun, 2016 Kesin Hesap Cetvelleriyle ilgili hazırladığı rapor okunarak, madde madde oylandı ve oybirliği ile Kabul edildi. Buna göre, 100 milyon 694 bin TL olarak öngörülmüş olan bütçenin 94 milyon TL harcama yapılarak, gerçekleştiği Kabul edilmiş oldu. Kullanılmayan 6 milyon TL ödenek ise iptal edildi.
ŞEHİTLER İÇİN SAYGI DURUŞU
Mayıs ayı Meclisi’nin ikinci oturumu, Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın, “arkadaşlar, Ağrı’daki çatışmalar sırasında Seydikemerli hemşehrimiz Uzm. Onbaşı Alper Sever’in şehit olduğu habari geldi. Bugün Seydikemer’de cenaze töreni yapılacak. Biz, yoğun gündemimiz nedeniyle katılamayacağız. Ama hem Alper Sever onbaşımız, hem de terörle mücadelede şehit olan diğer yurttaşlarımız için 1 dakikalık saygı duruşu ile, Meclisimizin tavrını iletmiş olalım” dedi ve 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulduktan sonra, Başkan Tokat, saat 14:00 civarında Karadeveci Rehabilitasyon Merkezi’ndeki engelli hemşehrilerimize bir ziyaret yapılacağını, saat 16:30’da da Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması dolayısıyla, Hacıali Ağa Konağı’ndaki Turhan Selçuk Karikatürlü Ev’de karikatür sergisinin başlayacağını belirtti ve bütün meclis üyelerini davet etti. Yine, toplantı sıralarında başlayacak olan Balık Festivali kortej yürüyüşüne katılmaya davet etti.
Başkan Tokat, yarın da (bugün), Turhan Selçuk Karikatür Yarışması jürisinin toplanarak değerlendirmelerini yaparak, dereceye girenleri belirleyeceklerini de belirtti.
PERSONELİN MAAŞLARI ÖDENİYOR
Başkan Tokat, meclisin sona ermesi sonrasında da, Ekonomi Bankası ile olan 8 milyan TL’lik kredi anlaşmasının imzalandığını, Genel Merkez’den gelecek teyid yazısının muhtemelen bugün geleceğini ve kredinin serbest kalacağını, böylece, bugün ya da en geç Pazartesi günü maaşlarını alamayan personelin mağduriyetlerinin giderileceğini de belirtti.