MİLAS ŞAMPİYONLARI BAĞRINA BASTI

22.03.2018


Türkiye İkinci Lig’de mücadele eden Milas Belediyespor Büyük Erkekler Voleybol Takımı Adıyaman’da oynadığı Birinci Lige yükselme karşılaşmalarında ilk iki maçını kazandı ve grup şampiyonu oldu… Son maçında 3-1 yenilmesine rağmen şampiyonluk kupasını kaldıran Milas Belediyespor Büyük Erkekler Voleybol Takımı Atapark’ta Milas halkı tarafından coşkuyla karşılanarak şampiyonları bağrına bastı…
2018-2019 Voleybol sezonunda Türkiye Birinci Voleybol Ligi’nde Muğla’yı ve Milas’ı temsil edecek olan Milas Belediyespor Büyük Erkekler Voleybol Takımı kafilesini Adıyaman dönüşünde Milas Bodrum Havalimanı’nda Kaymakam Eren Arslan, Havalimanı Başmüdürü Kemal Daştan, Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz, meclis üyeleri, Sevdamsın Milasspor Taraftarlar Derneği Yöneticileri, Milaslı Fenerbahçeliler Grubu ve çok sayıda sporsever tarafından çiçeklerle karşıladı.
Havalimanında karşılaşan Milas Belediyespor Voleybol Takımı Milas Belediyesi tarafından özel olarak yapılan bir araçla Milas’a kadar konvoy eşliğinde geldi. Milas şehir turu ile Milaslı sporseverleri selamlayan voleybolcular daha sonra kendilerini Atapark’ta Milas halkıyla buluştular.
Yüzlerce Milaslının alkışlarla karşıladığı voleybol takımının Kulüp Başkanı ve aynı zamanda Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat yaptığı konuşmada Milas’ın büyük zaferinin şampiyonluk öyküsünü anlatarak “sporcularım ve teknik heyetimle gurur duyuyorum” dedi.
Milas-Bodrum Havalimanından gelirken; Adıyaman’da bulundukları sürede vefat eden Antrenör Osman Çakıray’ın babası Ali Çakıray’ın Milas Şehir Mezarlığında bulunan mezarını ziyaret ettiklerini dile getiren Tokat, alınan şampiyonluğu Ali Çakıray’a hediye etti.
Milasspor Amigosu (Şeker) İbrahim Alır’ın tek tek tanıttığı sporculara çelenklerini takan Başkan Muhammet Tokat şampiyon takıma sahip çıkan Milaslıları kutladığını ve teşekkür ettiğini söyleyerek Milas’ın sportif başarılarının artarak çoğalacağını vurguladı.
Kazanılan şampiyonluk için sevincini ve mutluluğunu anlatan Başkan Tokat Milas’a bu şampiyonluğu armağan ettikleri için “tüm sporcularımı kutluyorum” dedi.
Atapark’ta Milaslılarla buluşan Şampiyon Milas Belediyespor Voleybol Takımı Kaptanı Celil Yavuz da yaptığı konuşmasında sezon boyunca kendilerine büyük destek veren Milas Belediye Başkanı ve Kulüp Başkanı Muhammet Tokat’a ve Milaslı taraftarlara teşekkür ederek, kazanılan şampiyonluğu ve kupayı Milas’a armağan ettiğini söyledi.
Öte yandan CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan, MİTSO Başkan Adayı Halil İbrahim Gülen ve başkanlığını Erkan Turgut’un yaptığı Milas Yörük Obaları Derneği üyeleri, İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı da Başkan Tokat’ı tebrik ederek, çiçek takdim ettiler.