BAŞKAN TOKAT TİYATROCULARLA BİR ARAYA GELDİ.

28.03.2018


Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle Milas Belediyesi Şehir Tiyatrosu ( MİŞTİ) oyuncularını ziyaret etti.
Atatürk Kültür Merkezi altında bulunan MİŞTİ binasına gelen Başkan Tokat bir süre tiyatrocuların çalışmalarını izledi ve çalışma sonunda  tiyatroculara baklava ve çikolata ikram etti.
Tiyatrocularla bir süre sohbet eden Tokat MİŞTİ’nin kendisi için çok önemli olduğunu belirterek Milas’ta tiyatro adına önemli işlere imza atan MİŞTİ önümüzdeki süreçte kurumsal bir yapıya kavuşacak dedi.
Başkan Tokat tiyatro oyuncuları ile yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi.
“Daha önceden sizleri ziyaret etmek çalışmalarınızı izlemek istemiştim ancak şehir dışında olmam nedeniyle bunu gerçekleştiremedim. 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle bu gün sizleri ziyaret etmek ve gününüzü kutlamak istedim.Uzun yıllar benimde oyuncu olarak içerisinde bulunduğum  ve tekrar havasını kokladığım MİŞTİ binasına gelmek beni mutlu etti.Tiyatro sanatına ve özellikle MİŞTİ’ye sahip çıktığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tiyatro ve sanat erdemli insanların işi.Bu bir özveri işi ve sizlerde bu özveriyi gösteriyorsunuz.Sizlerin sayesinde gelişerek, büyüyerek ve MİŞTİ’nin hak ettiği yere geleceğini ve geçmişten gelen birikimlerini en iyi şekilde yansıtacak performansları göstereceğimize eminim.Daha önce olduğumu gibi önümüzdeki süreçte de MİŞTİ tiyatro adına Milas’ta önemli işlere imza atacak. Ben sizlerin tiyatrolar gününü tekrar kutluyor çalışmalarınızda başarılar diliyorum”dedi.
Tiyatrocularla çalışma sonrası sohbet eden Başkan Tokat kendisinin de eski MİŞTİ oyuncusu olduğunu belirterek eşi Elif Tokat ile MİŞTİ sayesinde tanışıp evlendiğini dile getirdi. Başkan Tokat Son olarak MİŞTİ’nin kendisi için çok önemli yere sahip olduğunu ve gelişip büyümesi adına gerekli olan her türlü desteği vermeye hazır olduğunu söyledi.