YAPI FUARI KAPILARINI AÇTI

28.03.2018


Bu yıl ikincisi gerçekleşen Milas Decoboss Güney Ege 2. Yapı, Dekorasyon ve Mobilya Fuarı törenle kapılarını açtı… Fuarda bu yıl 50 firma, 210 markayla yer aldı… Fuarın 4’ncü günü, (31 Mart Cumartesi) ünlü şovmen Süheyl ve Behzat Uygur kardeşler “Yeşilçam Müzikleri” adlı kabare ile etkinliğe renk katacak…
Expolife Fuarcılık tarafından düzenlenen Milas Decoboss Güney Ege 2. Yapı, Dekorasyon ve Mobilya Fuarı’nın açılış töreni gerçekleştirildi. TARİŞ 152 No’lu Pamuk Tarım Satış Kooperatifi’ne ait Çırçır Fabrikası’ndaki fuar alanında düzenlenen açılış törenine; Muğla Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş, Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri, kurum yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Etkinliğin sunumu ünlü şovmen Behzat Uygur tarafından yapıldı. Şehitler için saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının seslendirilmesinin ardından programın açılış konuşmasını Expolife Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Erdoğan yaparak, “Geçen yıl birincisini düzenlediğimiz fuarımızın ikincisini 3 kat büyüterek huzurlarınızda olmaktan mutluluk duyuyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. 18 gündür 30 kişilik bir ekiple alanı düzeltmek için çok çalıştık. Bu bölgenin böyle bir fuara ihtiyacı olduğunu gördük. Bir yıl gibi bir süreçte alanın 3 katını çıkması da bunu gösteriyor” dedi.
Erdoğan’ın ardından fuarın ana sponsoru Kırdağ İnşaat sahibi Behçet Kırdağ, Milas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Reşit Özer de bir konuşma yapmasının ardından son konuşmacı olarak kürsüye gelen Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş, Muğla Valisi Esengül Civelek’in İzmir’deki bir programa katıldığından dolayı açılış programına katılamadığını belirterek; “Değerli Milaslılar, organizasyonlarıyla bir fuar kenti olma yolunda ilerleyen Milas’ın bu güzel fuarının da başarılı geçeceğini umuyorum. Milas, Türkiye’de tarımsal ve sanayi üretimde olsun ülkemizin önemli ilçeleri arasında yer alıyor. Bu etkinliklerle ticari ilişkilerin daha da gelişeceğine ilçe, il ve ülke ekonomisine katkıda bulunacağına inanıyoruz. Fuarın düzenlenmesinde katkısı bulunan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından fuarın gerçekleşmesinde katkıda bulunan sponsorlara Muğla Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş ve Milas Kaymakamı Eren Arslan tarafından birer plaket takdim edilirken, fuarın açılış kurdelesi protokolün katılımıyla kesildi.
Tören sonrası katılımcılar fuarda yer alan stantları tek tek ziyaret ederek firma temsilcileriyle kısa süreli sohbetlerde bulundu.
Uygur kardeşler, sunum ve şovlarıyla renk katacak…
Yapılacak etkinlikler kapsamında fuarın 4’ncü günü yani 31 Mart Cumartesi günü ünlü şovmen Behzat Uygur, “Yeşilçam Müzikleri” adlı kabarede kardeşi Behzat Uygur ile birlikte; Serpil Günseli, Ömer Yılmaz, Semiramis Tahita ve Uğur Babürhan adlı sanatçılarla sahne alarak, Milas’ın ve fuarın tanıtımı adına önemli bir katkı sunacak.