MİLAS BELEDİYESİ BİR ÖMÜR SAADET DİLEMEYE DEVAM EDİYOR.

26.04.2018


Milas Belediyesi hayata geçirdiği Bir Ömür Saadet projesi kapsamında  ilçe genelinde evliliklerinde 50. yıllarını dolduran çiftleri ziyaret etmeye devam ediyor. 
Sosyal Belediyecilik alanında  geliştirdiği “ Elden Ele” ,”Hoşgeldin Bebek” ,” Bir Yastıkta Bir Ömür”, gibi önemli projelerden sonra  hayata geçirdiği “Bir Ömür Saadet” projesini kapsamında  evliliklerinde 50. yıllarını dolduran büyükler evlerinde ziyaret ediliyor  ve  birlikte geçirdikleri saadet öyküleri dinleniyor.
22 Aralık 2017 tarihinde Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat tarafından Toplantı ve Düğün Salonunda tanıtımı yapılan Bir Ömür Saadet  projesinin ilk aşamasında , evliliklerinde 50. yılını doldurmuş ailelere birer plaket takdim edilmişti.
Projenin ikinci aşamasında Milas Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Mahalle Muhtarlıkları tarafından tespit edilen evliliklerinde 50. yıllarını doldurmuş 13  aileyi Başkan Yardımcısı Zeynep Mat ile beraber ziyaret eden Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat yaşlı çiftlerin beraber geçirdikleri saadet öykülerini dinledi. Evlerinde ziyaret edilen yaşlı çiftler ,mutlu ve uzun süren evliliklerinin sırrının hoşgörü,sabır,anlayış ve sevgi olduğunu belirtti. 
Bir Ömür Saadet Projesi’nin  amacının, ilçe genelinde evliliklerinde 50 yılı dolduran büyükleri evlerinde ziyaret ederek onların birlikte geçirdikleri saadet öyküleri dinlemek, öğütler almak ve evlilik hazırlığında olan çiftlerle bu öyküleri paylaşmak olduğunu belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ; . Evlerinde dinlenen büyüklerin arşiv niteliğinde bilgiler aktardığını, Milas’ın geçmişi, sosyal, ekonomik, siyasi yapısı hakkında güzel sohbetlerin ortaya çıktığını söyledi.